Будні кремлівсько-масківського агітпропу

Будні кремлівсько-масківського агітпропу Приклади Дональда Трампа, що вчора «зробив» прем’єр-міністра Угорщини Орбана «лідером Туреччини», й Ілона Маска, що вчора ж закликав Захід поступитися територіями України задля недопущення Третьої Світової війни – яскраво свідчать, що мудрість не завжди приходить з віком. Іноді вік приходить один. А хист бізнесмена та інноватора не означає, що його володар не може впродовж тривалого часу озвучувати геополітичні нісенітниці.

Ми не Моссад та ЦРУ, щоб заявляти про те, що ці два пана – агенти Путіна. Будемо коректними: їхню згубну відносно України лінію підтримують десятки мільйонів американців. І вона, ця лінія, співпадає з експансіоністськими ескападами Путіна. У Маска – останні роки, у Трампа – ще з 2016-го.

За останніми опитуваннями в США рівень підтримки 80-річного Байдена приблизно такий же, як і в 77-річного Трампа. І ми залежні не лише від стійкості ЗСУ, а й від того, якого дідугана оберуть американські виборці в листопаді 2024-го.

Чого не варто робити, так впадати у відчай й голосити «всьо пропало». Ситуація в жовтні 2023-го на багато порядків краща за те, що було в лютому-березні 2022-го. Коли і військовослужбовців в ЗСУ було менше, і західної зброї – катма.

Формальна логіка Ілона Маска не може не зачепити десятки мільйонів американців. Остання війна на їхній території була в далекому 1861 році. Так, ідеї мультимільярдера мов дві краплі «Кока-Коли» нагадують поведінку Чемберлена-Делад’є під час Мюнхенської змови з Гітлером в 1938 році. Однак що до того трампістам? Якщо для кандидата в Президенти США Орбан – лідер Туреччини, то для мільйонів його симпатиків Делад’є – це щось схоже на олів’є…

А от загроза Третьої Світової – то зачіпає кожного, б’є по базових інстинктах. Свіжий наратив від кремлівсько-масківського агітпропу очікувано розрахований на емоціо в обхід раціо.

Що ж підказує раціо? Підказує, що агресор виснажений. А Україна – виснажена, знекровлена та на чверть – зруйнована.

Від сьогоднішнього стану путінської Росії до страшного опудала «загроза Третьої світової» - як від Аляски до Флориди. Все, що цікавить путінських головорізів – замирення з Україною з фіксацією наявного статус-кво. Це їхній максимум. Маск же лякає всеосяжною війною, щоб Путін отримав перепочинок, лише й всього.

Цікаво, що ідеї Маска та політична поведінка Трампа сприяють тому, щоб на території України на початку 21-го століття стався рімейк американської трагедії 19-го сторіччя - знищення індіанців. Свідомо чи несвідомо Маск підштовхує українців до упокорення та асиміляції. А якусь частину - в резервації…

Де сьогодні Путін і де – загроза Третьої Світової? Об’єктивно путінські лякалки не жахають навіть Молдову та Естонію.

Україні в ситуації, що склалася, залишається активно працювати з громадською думкою в США. Просування ідеї про те, що українці в разі «кидку» з боку Трампа можуть повторити долю корінних народів Америки – доволі перспективна річ для свідомості американців.

Або ж, в разі повторного тріумфу трампізму на Капітолійських пагорбах, - готуватися до Брестського миру, підписаного в 1918 році уродженцем Кіровоградщини Львом Троцьким. Про що зараз в Україні вголос не наважиться сказати жоден публічний політик…

Геннадій Саприкін
25.10.2023 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter