І ти, Маск?

Ілон Маск у соцмережі Х (колишній Твіттер) покепкував над Володимиром Зеленським. Найбагатша людина планети розмістив мем «Хлопець з венами», до якого прифотошоплено обличчя Президента України.
І ти, Маск?

Мем із підлітком, у якого на лобі роздулися вени, він витріщив очі і відчайдушно дивиться вперед набув вірусною популярності ще в березні 2014 року. Мем характеризує моменти, коли хочеш щось зробити, проте з усіх сил стримуєш себе.
І ти, Маск?

Картинка із Зеленським підписана так: "Коли минуло п'ять хвилин, а ви не попросили мільярд доларів допомоги".

Мільярдер підстьобує не актора, який човгає ніжкою в приймальні біг боса, виклянчуючи гроші на зйомки фільму. І не коміка, що упіймав облизня перед публікою.

Макс стьобає лідера країни, яка 10 рік відбивається від агресії сусідньої держави, розмір якої в 40 разів більше, ніж в України. Яка заплатила за свою свободу сотнями тисяч життів своїх громадян. Сотнями тисяч депортованих на території агресора дітей і дорослих. Мільйонами біженців, які тікали від російської армії. І значна частина з тих 7 мільйонів біженців за кордоном не мають куди повертатися, бо їхнє житло зруйновано, а майно – вкрадене та потрощене.

Врешт-решт, Зеленський представляє країну, якій в 1994 році США (разом із Великобританією та Росією) гарантувала безпеку та територіальну цілісність в обмін на відмову від ядерної зброї. На території України тоді був третій за обсягом арсенал ядерної зброї в світі.

Якщо слідувати логікою Маска, то до «Хлопця з венами» можна прифотошопити, наприклад, - Голду Меїр. Прем’єр-міністр Ізраїлю здійснила безліч турне по США та європейських країнах, благаючи допомогти Ізраїлю грошима і під час Шестиденної війни, і під час інших збройних конфліктів.

Можна такий же фокус зробити і з Вінстоном Черчиллем, який дуже довго вмовляв Президента Рузвельта та американську верхівку допомогти Великобританії в її війні з Гітлером. Франклін Делано Рузвельт з початку перемовин в 1940 році зовсім не горів таким бажанням…

Неправильно буде пояснювати вибрик Маска його ексцентричністю, нарцисизмом та залежністю від перепадів настрою. Найбагатша людина Землі не робить необдуманих публічних кроків, інакше він би не був Маском.

На рівні високої політики віп-персони в 21-му столітті вкрай рідко в публічній риториці вдаються до персональних образ опонентів або тих, хто не подобається. Це моветон, це щось з часів Леніна, Мусоліні, Гітлера та Сталіна.

Хто в світі намагається персонально образити Президента України після початку повномасштабної війни в лютому 2022-го? Путін. Лукашенко. Алкоголік Медведєв. Навіжені пропагандисти з РосТВ – Соловйов, Скабеєва та Симоньян.

З союзників Росії ані Кім Чен Ин, ані Віктор Орбан, ані Сі Цзіньпін на особистості не переходять.

Маск добровільно, без примусу з чийого-то боку втиснувся в один ряд з Медведєвим та Кадировим. Нічогенька компанія. Скажи мені, хто твої однодумці, і я одразу озвучу - хто ти...

Був у Києві міським головою Леонід Черновецький, що залишився в пам’яті народній «Льонєю-Космос» - за ексцентричність та за те, що часто не мав царя в голові.

Власник SpaceX, підкорювач безмежного космосу, упіймав вірус Черновецького?

І ти, Маск?

Віктор Борисов
02.10.2023 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter