Відкривайте реєстри, панове!

Відкривайте реєстри, панове!5 вересня ВРУ підтримала законопроект про поновлення обов’язкового електронного декларування для посадовців. Це була вимога МВФ, яку українські можновладці ігнорили й затягували, скільки взагалі було можна.

На підготовчій стадії нардепи з різних фракцій пропонували до законопроекту купу правок. І про те, що декларувати нерухомість можна лише за умови, коли користувався ним не менше 183 днів за період, який підлягає декларуванню. І про те, що оренда об’єкту нерухомості має перевищувати 50 прожиткових мінімумів, щоб цей об’єкт вносити до декларації. І про те, що в декларації взагалі не слід вносити відомості про членів родини – чоловіка, дружину та дітей.

Врешті-решт, тільки 199 нардепів підтримали відкриття реєстрів з 1 січня 2024 року. У повному складі «за» проголосували фракції ЄС та Голос. Слуги народу, яким в ОП дозволили голосувати самостійно, дали лише 117-ть голосів (зі 199-ти, присутніх у залі на момент голосування). Так само повелася «Батьківщина» - 5 голосів «за» з 13-ти.

Отже, весь 2024 рік декларації нардепів та посадовців будуть закритими для громадськості.

Проте більшість підтримала правку про те, що посадовець може бути звільнений від відповідальності за недостовірну інформацію до 1,3 млн. грн., якщо самостійно сплатить штраф.

Будь-який громадянин України, який: а) воює на передовій; б) працює в тилу; в) виїхав за кордон – має право на те, щоб поставити українській владі два нескладних питання.

1. Під час війни доходи переважної більшості українців суттєво зменшилися з об’єктивних причин(воїнів ЗСУ виносимо за дужки, вони – поза «конкурсом», бо щосекунди ризикують життям та здоров’ям). Квола економіка, частина території – під окупацією, втрата роботи і ще десятки не менш очевидних причин. Сьогодні для багатьох з нас зізнатися друзям та знайомим в тому, що матеріальне становище «не дуже» - не соромно. Якщо ви, міністри, працівники ОП, штатні та позаштатні, народні депутати ховаєте фінансову та майнову інформацію про себе та членів своєї родини, це означає, що вам є чого остерігатися. Чого саме? Напевне того, що за півтора року війни чимало з вас про солідарний з усім народом тягар ви чули, але не зовсім. І якось особливо війна по кишені значній кількості з вас не вдарила. Інакше – навіщо ховатися? Поділіться рецептом успіху, як це: кому – війна, а кому – мати рідна?

2. Колективний Захід, підтримуючи нас зброєю, боєприпасами та грошима, має право ставити умови. І, яке ж нахабство, - Захід вимагає від влади України – доброчесності! Однак навіть не прем’єр-міністр Угорщини Орбан, і не товариш Сі з Пекіну – найзатятіші союзники можуть спитати: лідере вільного світу Зеленський та друг його Єрмак, чому героїчну боротьбу ЗСУ та українського народу проти російського супостата мають фінансувати платники податків США, Німеччини. Великобританії та ще кількох десятків демократичних країн? В той час, коли українська, так би мовити, управлінська еліта і країну до війни не підготувала, і зараз, через півтора роки щоденних боїв– фінансово в перемогу своєю ж країни вкладатися не поспішає? Чому й досі «ой як добре живе на світі колективний Вінні-Пух», який ховає статки в умовах війни від народу, який врятував його те, що нижче попереку, від орків зі Сходу в лютому-березні 2022-го?

Українському парламенту та президентському офісу годі ганьбитися перед своїми громадянами та світом. Відкривайте реєстри, панове…

Олександр Арабач
07.09.2023 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter