Скільки ще? Довго

Скільки ще? ДовгоЯкою є мета агресивної експансії проти нас з боку Росії, що триває з лютого 2014 року? Не претендую на всеосяжну істину. Спробую систематизувати бодай частину інформації, що лежить на поверхні й доступна кожному.

Покійний Пригожин не був мислителем, але з однією з його публічних оцінок важко не погодитись. Мета нападу Путіна – не денацифікація і демілітаризація України, а грабіж і перерозподіл майна.

При цьому Путін має намір остаточно вирішити "українське питання". Ураїнці мають або асимільоватися, ставши росіянами, поляками, німцями, іспанцями тощо, або бути знищеними.

Агресор свідомо вийшов з парадигми "добро-зло", змінивши її на "доцільно - недоцільно". З максимально можливою ясністю кожен з нас повинен усвідомити: з точки зору Путіна і Ко існування кожного з нас недоцільно, бо невигідно Росії.

А тепер про те, про що так всі знають. Як змінювалося населення планети Земля та країни Україна за останні 40 років.

Земля: 1987 рік - 5 млрд.; 1999 рік - 6 млрд.; 2011 рік - 7 млрд., листопад 2022 року - 8 млрд.

За умови збереження наявної динаміки, в 2035 році землян буде 9 млрд, в 2058 - 10 млрд.

Україна: 1991 рік - 51,9 млн., 2000 рік - 49,4 млн., 2010 рік - 46 млн., 2014 рік, до окупації Криму та частини Донбасу - 45,4 млн.

2020 рік - на підконтрольній території України проживало 41,9 млн.

Зараз після початку активної фази російсько-української війни за оцінкою Інституту демографії та соціальних досліджень - 28-34 млн.

Населення Землі радикально збільшується, України - радикально скорочується. Враховуючи наші втрати на фронті (репродуктивно активних чоловіків) та виїзд за кордон жінок і дівчат в періоді фертильності - підстав для оптимізму немає.

І при цьому нагадаю: 2021 року Україна (без Криму й Донбасу) зібрала за рік 106 млн. тонн зерна. Росія, маючи в 40 разів більше території - 121 млн. тонн.

Що потрібно населенню Землі, коли нас стане 10 мільярдів? Багато продовольства. Значно більше, ніж сьогодні.

Відштовхуючись від цього, відчайдушна спроба Путіна загарбати Україну - спроба отримати ще один важель впливу на світ. Услід за дешевою нафтою та дорогим газом, контролюючи українські чорноземи, Росія може перетворитися на провідного експортера зерна та с/г продукції. Зараз українську землю значною мірою використоють транснаціональні корпорації. Росія прагне посунути їх з України, аби в найближчі десятиліття впливати на африканські та азіатські ринки. Стати реальним світовим гравцем, а не просто впливовою регіональною державою, як зараз.

Агресорові не потрібні залишки радянської промисловості, тому вони руйнують «Азовсталь», завдають удари по «Криворіжсталі» та Південмашу. Їм не потрібні міста та села, тому Маріуполь перетворений на місячний пейзаж, ракети летять на Київ, Харків, Львів та Одесу.

Отримавши Україну, Путін з останніх сил прагне повернутися до кола провідних держав світу. В іншому варіанті – поступова китаізація та розпад.
Вони вчепилися нам у горлянку триматимуть стільки, скільки зможуть.

Мені здається, що нам слід усвідомити й переварити це. Сказати собі, що взимку 2023-2024 нічого не закінчиться. Що ми стали центром цивілізаційного конфлікту, який вплине на світову історію приблизно так само, як вплинула на світ Друга світова війна. Що іншого виходу, крім битися – немає.

Віктор Борисов
30.08.2023 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter