Наталія Старікова: Мене просто "дістали"!

Керівник Черкаського обласного осередку «Фронту Змін» Наталія Старікова несподівано вразила під час останньої сесії Черкаської обласної ради. Серед юрби «шикуйсь-струнко» депутатів –регіоналів проявила себе жива людина, котра виявилася здатною чинити аргументований опір правлячій партії. Як Наталія Володимирівна дійшла до такого життя? Про це вона розповідає в інтерв`ю «Провінції».

- На сесії Черкаської обласної ради Ви з Любов`ю Майбородою влаштували справжнє шоу. Спочатку можна було припустити, що то – гра. Але Тулуб з Черняком були настільки розгублені, що врешті-решт стало зрозуміло – це повнісінька імпровізація з Вашого боку. Однак – чому дві жінки від опозиції «билися» з депутатами від Регіонів, а чоловіки-опозиціонери сиділи на місцях?
Наталія Старікова: Мене просто "дістали"!
Наталія Старікова у "товариському колі" депутатів -регіоналів за трибуною сесії облради

- Я не вважаю свої дії шоу. Просто, підготувавшись до роботи на сесії, я відчула, що мені затикають рота. Зрозуміло, що ніякого сценарію не було, ми з Любов`ю Володимирівною діяли по ситуації. А ситуація була напруженою з самого початку. На вході у сесійну залу затримали представників опозиції. Як депутат, я мала право зайти без перешкод. Але для мене неприпустимо лишати на вході моїх же товаришів, яких незрозумілі люди не пускали до зали. А це - помічники народних депутатів. Вони мають право спостерігати за подіями на сесії. Я повернулася до входу, щоб відстояти їхнє право. І готова була навіть битися... Щодо сесії, то я підготувала виступ з аналізом звіту голови ОДА. Багато разів на зустрічах з людьми я говорила, що бачу зовсім інші факти, маю інші цифри, ніж ті, які називає обласна влада. Мої дані інші, ніж у Сергія Борисовича. І я повинна була донести цю інформацію до людей. Тому впродовж тривалого часу моніторила економічну й суспільно-політичну інформацію, спрямовувала депутатські звернення в департаменти й управління обласної адміністрації, отримувала відповіді... А потім почала елементарно порівнювати ці відповіді з тим, що говорять перші особи області. І виявилося чимало недостовірної інформації. Не скажу, що Тулуб говорить неправду. У його команди дійсно є певні досягнення. І навіть не стільки в нього, скільки завдяки кліматичним та географічним особливостям регіону – земля в нас родюча, з погодою в останні роки пощастило тощо. Однак із багатьма оприлюдненими Тулубом у своєму звіті фактами та цифрами можна як мінімум посперечатися... Стосовно того, чому сиділи наші чоловіки? Мабуть, вони бачили, що ми з Майбородою й удвох упораємося. Я б точно не пішла би від трибуни. Нехай би на руках виносили. Мене просто «дістали».

- Порівняно з багатьма іншими опозиціонерами, Вам є що втрачати (Наталія Старікова – менеджер групи компаній «Формула смаку», - Пров.). Як донецька команда бореться з політичними опонентами – не секрет, особливо з тими, хто має бізнес або серйозну посаду. І Ви все одно пішли на пряме зіткнення з Тулубом і компанією. Пішли на емоціях?


- Я не керівник підприємства. Мене запрошують в разі потреби для певних консультацій – з маркетингу, приміром, чи з приводу вирішення якихось технологічних моментів. Так, мене можуть звільнити. Не виключаю, що в майбутньому так і буде. Від Сергія Борисовича можна чекати тиску на керівництво компанії, і я зрозумію, якщо керівництво розірве зі мною стосунки... Ну, щоб моя політична діяльність не заважала роботі підприємства.

- Після подій на сесії Черкаської обласної ради була у Вас розмова з Табаловим (народний депутат України, співвласник групи компаній «Формула смаку», перша «тушка» у Верховній раді України 7 скликання, - Пров) ?

- Зараз із Табаловим ми не спілкуємося. Вже впродовж досить тривалого часу я незалежна від волі керівницва компанії.

- Однак Ви припускаєте, що така розмова може відбутися?

- Не обов`язково це буде розмова. Це може бути просто повідомлення: вибачте, але за умов, що склалися, працювати з Вами надалі ми не маємо можливості. Якось так.

- Як давно Ви вже не спілкуєтеся з Табаловим?

- Я відкрито висловила свою позицію після пам`ятного політичного кроку Олександра Миколайовича і Андрія Олександровича Табалових, які відмовилися увійти до складу фракції «Батьківщина» у Верховній Раді. Це – неправильний вчинок. Що ж стосується їхньої професійної діяльності, то зі свого боку я можу оцінити її лише позитивно. Компанія працює відкрито, працівники отримують достойну зарплату, з`являються нові робочі місця тощо.
Наталія Старікова: Мене просто "дістали"!

- Чи не вперше при чинному губернаторі за трибуною обласної ради представник опозиції говорив не мовою гасел, а оперував цифрами, фактами та висновками. Ваш виступ – колективна праця чи суто Ваша? В яких місцях звіту Тулуб «пересмикував» факти?

- Це моя робота, яку перед оприлюдненням обговорили на засіданні Ради опозиційних сил. Я працювала над виступом, аналізуючи отримані відповіді на депутатські запити. Наприклад, в мене є цифра з Департаменту освіти – скільки було закрито в області шкіл. У звіті губернатора зазначено лише, що відкрито школи в таких-то населених пунктах. Але нічого не сказано про те, що одночасно школи і закривають. Наприклад, влада говорить, що на Черкащині зросло поголів`я корів. А я маю на руках відповідь Департаменту агропромислового розвитку, де вказано: поголів`я зменшилося. Працюючи десятиліттями в молочній галузі я сама бачу, як поступово в області зменшується обсяги молока. Далі – борг по зарплаті, який в березні 2013 збільшився…Між іншим, нещодавно я написала програму розвитку економічних підприємств Черкаського регіону й передала її до Департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної адміністрації. Вони її зареєстрували, а потім відповіли, що деякі положення програми вони вже й так впровадили, а решту пропозицій розглянуть на робочій комісії. Коли б мене залучали до вирішення практичних питань в галузі економіки, я би, звісно, працювала. Але ніхто не кличе.

- У Вас є робочі стосунки з депутатами облради не від опозиції. Після сесії вони намагалися запитати у Вас: Наталіє Володимирівно, що ж ти робиш?
- Ну, прізвищ називати я не буду. Дехто підійшов зі словами: "Молодець, хоча б хтось сказав їм правду"...

- Тобто, до Вашого вчинку опоненти переважно поставилися схвально?

- Я ж не з усіма спілкувалася...Думаю, що не всі. Але деякі – так. А чому вони підтримують? Ви ж пам`ятаєте, як керівників заганяли в Партію регіонів в 2010 році? Ці процеси не припиняються. Я знайома з директорами майже всіх підприємств регіону. Якщо ти не вступаєш у ПР, завтра у тебе на підприємстві податкова, міліція, всі контролюючі органи, які фактично блокують нормальну роботу на невизначений термін. Куди ж бідолашному директорові подітися?

- У Черкасах сталася зміна влади. Одарича відправили у відставку, сформовано новий виконавчий комітет, до якого увійшли і опозиціонери. На Вашу думку, усунення Одарича законне?

- У «Фронту Змін» є своє ставлення до подій у Черкаській міській раді. Його озвучував Арсеній Петрович (Яценюк). Коли депутати Черкаської міської ради від «Фронту Змін» почали співпрацювати з Партією регіонів та їхніми союзниками – вільними демократами, ми виключили цих депутатів з партії. Виключили за порушення програмних засад "Фронту змін". Після цього нашої фракції у Черкаській міській раді немає. Є фракція «Батьківщина» - наші союзники. Вони були системними опонентами Одарича впродовж останніх трьох років, вважаючи, що він узурпував владу й утворював чимало проблем для місцевої громади. Зараз вони увійшли до виконкому. Можливо, це рішення логічне. Якщо, звісно, воно узгоджено з керівництвом партії. На рахунок того – законно чи ні проголосували депутати, то тут крапку нехай ставить суд. Якщо рішення законне, то впродовж 60 днів треба проводити позачергові вибори мера.

- Чому «Фронт Змін» в його черкаському варіанті – організація доволі інертна? Депутати-фронтовики, які пройшли до рад разних рівнів – їх майже не видно й не чути. Звучить лише Ваше прізвище. Для персонального піару це добре. Але як для керівника обласної організації – такий результат є незадовільним.

- - Я погоджуюся з тим, що це неправильно. Не можу сказати, що організація зовсім інертна. Є люди в районах. Той же Максим Поляков в Уманській міській раді. Є депутати в Золотоноші й Кам`янці, є активна група звенигородських депутатів, з яким ми нещодавно відстоювали питання роботи дитячих садочків. Але є одне "але". Депутати залежні від свого бізнесу. І майже завжди принципова позиція «губиться» через те, що твоє підприємство має працювати. Тому – мовчать.

- Якщо завтра Ви позбудетеся своєї роботи у Табалова, що робитимете далі?

- Мене це не лякає. Раптом що – відкрию власний бізнес.
10.05.2013 18:00

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
19:15 12.05.2013 JILLY:
Замовна проплачена стаття..На слабеньку трієчку