Віктор Тимошенко: «Головна проблема черкащан – Тулуб Сергій Борисович»

Нардеп Віктор Тимошенко - людина досить відома на Черкащині. Балотуючись на Смілянському виборчому окрузі, він із значним відривом переміг і представника влади, і представника опозиції. На відміну від усіх мажоритарників Черкащини, Тимошенко досі не вступив у провладну фракцію, як, втім, і в будь-яку іншу. Його точка зору нерідко відрізняється від загального чиновницького «одобрямсу». Тим цікавішою є його оцінка ситуації, що складається сьогодні на Черкащині.
Віктор Тимошенко: «Головна проблема черкащан – Тулуб  Сергій Борисович»

- Вікторе Анатолійовичу, коли дивишся по телевізору на події у сесійній залі Верховної Ради, часто бачиш, що депутати доводять свою «правоту» кулаками, блокують трибуну. Чи займається хтось у парламенті конструктивною роботою? До речі, як Ви голосуєте – особисто чи ні? Як ставитесь до колег, які передають свої картки для голосування?

- Дійсно, за 100 днів роботи новообрана Верховна Рада працювала всього сім днів. Я вважаю, що надалі ситуація буде більш оптимістичною, бо трибуну вже, нарешті, розблоковано, всі зрозуміли, що треба сідати за стіл переговорів і домовляться.
Щодо особистого голосування. Я щодня ходжу на роботу до Верховної Ради і особисто голосую, згідно з вимогою Конституції України. Сьогодні тенденцію голосувати «за того хлопця», майже зведено нанівець завдяки старанням опозиційних фракцій, котрі пильно стежать, щоб колеги працювали законно. Я підтримую їх в цьому.

- Якою Вам бачиться соціально-політична ситуація в Черкаській області. Керівництво регіону запевняє, що все гаразд - рейтингове місце Черкащини – 3-тє по Україні. А за публікаціям у всеукраїнських ЗМІ, зокрема газети «Коментарі», у рейтингах соціально-економічного розвиту Черкащина та її губернатор пасуть задніх.

- Кожна людина може сама визначити рейтинг свого регіону за простими «житейськими» показниками: коли ви ведете дитину до садочка або школи - і з вас не вимагають благодійних внесків - значить, освіта фінансується з бюджету в повному обсязі. Відтак в економіці все добре. Коли ви звертаєтесь за медичною допомогою і з вас не вимагають останні гроші на благодійні внески та доплати за ліки – значить, обласний бюджет достатньо фінансує мед заклади. Отже бюджет області наповнюється, бо підприємства і дрібний бізнес працюють. А що ми маємо на Черкащині? Куди б ви не звернулися, вам треба постійно тримати напоготові гаманець. Це означає, що в області великі проблеми, економіка зруйнована.
Ці спостереження підтверджують і офіційні дані Кабміну та Державної служби статистики, котрі, до речі, чомусь жодного разу не публікувалися у черкаських ЗМІ. З цих показників якраз і випливає той сумарний показник соціально-економічного розвитку, за яким область на передостанньому місці в Україні. Наведемо деякі з них. За даними Державної служби статистики, у 2012 році на 42% збільшилася загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області. Це найгірший показник в Україні. Згідно з ним область посідає останнє - 27 місце. У 2012 році рівень безробіття в Черкаській області становив 8,7 %. За цим показником область на 23 місці в Україні. Приріст чисельності населення Черкаської області склав «-0,66%» проти «-0,63%» у 2011 році. Тобто, населення Черкаської області вимирає (23 місце в Україні). Показник індексу споживчих цін на продукти харчування - за ним область займає 22 місце. Обсяг коштів обласного бюджету, спрямованих на фінансово-кредитну підтримку суб`єктів малого підприємництва, як у 2011, так і 2012 році становить 0 (!!) гривень. Шокуючий показник! Індекс промислової продукції порівняно з 2011 роком скоротився на 5,1% (23 місце). Ось з таких показників і складається сумарне передостаннє по Україні місце області з соціально-економічного розвитку.

- Одна із найболючіших для України проблем сьогодні – це зруйновані дороги. Зокрема, сотні кілометрів таких доріг і на Черкащині. Незважаючи на запевнення Укравтодору, ми бачимо, що, наприклад, дорога від Черкас до золотоніського кільця , так само як і від Черкас до Сміли, у жахливому стані...

- Якщо глянути на рейтинги, які публікували ЗМІ, щодо стану доріг - Черкаська область на першому місці по розкраданню коштів, котрі виділяються на ремонт доріг. Ось вам відповідь на ваше запитання.

- Чи можна щось змінити?

- Тенденцію цю змінити можна, якщо змінити голову обласної державної адміністрації Тулуба Сергія Борисовича. Тулуб – це сьогодні основна проблема для черкащан. Про це в кулуарах говорять чиновники, так вважає більшість жителів області. Але майже ніхто не наважується про це сказати публічно, або озвучити цю думу у ЗМІ. Так як і озвучити офіційні соціально-економічні показники регіону.

- Ви, наразі, єдиний мажоритарник-самовисуванець від Черкащини, який не вступив до провладної фракції…

- Вступити до провладної партії – значить розділити із Сергієм Борисовичем Тулубом відповідальність за той безлад, який панує наразі на Черкащині. Черкащина палає вже майже три роки, і палій один – Сергій Тулуб. На зустрічах зі своїми виборцями я їм обіцяв, що не вступлю в провладну фракцію. Я виконую свою обіцянку.

- Яким чином збираєтесь виконувати передвиборчі обіцянки, чи можливо це за умови дистанціювання від влади?

- Моєю командою була створена «Народна програма Віктора Тимошенка». Вона виконується крок за кроком, як я і обіцяв своїм виборцям і, переконаний, що до кінця моєї каденції всі взяті на себе зобов’язання я виконаю. Є проблеми, такі як дороги, капітальне будівництво, які залежать від державного бюджету. Зрозуміло, що при нинішній ситуації у державі їх вирішувати важко, але я буду намагатись максимально впливати на прийняття рішень і поправок до бюджету, щоб гроші розподілялись і на Черкащину. Щоб тут також ремонтувались дороги, велося капітальне будівництво, відтворювались робочі місця, які сьогодні, нажаль, переважно, знищуються поборами влади.

- Назвіть конкретні ваші дії по виконанню Народної програми.

- Багато зроблено в конкретних населених пунктах. А щодо загальнообласних проблем, то я звернувся до Міністра Агропромислового комплексу із запитом про відновлення двох спиртових заводів – Косарського і Кам’янського, звернувся до Голови Черкаської обласної державної адміністрації Тулуба із запитом про те, чому не працює Смілянський цукровий комбінат. Отримав відписку від його заступника, бо у голови самого не вистачає сміливості відповісти мені. Відтак звернувся до Президента України із запитом про бездіяльність пана Тулуба. Я займаюся і буду займатися проблемами ДП «Спектр» і проблемами підприємств, що працюють на базі колишнього заводу «Орізон» у Смілі. Таким чином, я і надалі буду намагатись максимально впливати на бездарну обласну владу, щоб вона, все ж таки, виконувала свої функціональні обов’язки, щоб не заважала працювати підприємствам, а працюючі підприємства – це податки, а податки – це нормальна робота всієї бюджетної сфери.

- Чи буде працювати приймальня народного депутата Віктора Тимошенка?

- Приймальні будуть працювати в Черкаському, Смілянському і Кам’янському районах з 1 квітня. Є певні проблеми, «тертя» із головами районів, наприклад у Кам'янці, дуже довго не може пан Архип’юк визначитися, де виділити нам кімнату для роботи. Але, в будь-якому випадку, вона буде виділена згідно із чинним законодавством. Тому переконаний – у квітні депутатські приймальня працюватимуть у всіх районах. І ми ще більш щільно будемо займатися вирішенням проблем наших виборців.
27.03.2013 16:30

Автор: Максим Андрієнко
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter