Не філософ, а спортсмен на land Cruiser Prado

Наприкінці минулого тижня останній «уламок» команди Юрія Ткаченка – заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв – подав заяву на звільнення. Не публічний, усміхнений, спортивний та діловий, Костянтин Сапартаєвич – своєрідний символ порошенківської України. В цій Україні було прийнято чи не щогодини присягатися в любові до Неньки, рвати на грудях вишиту сорочку, і при цьому холоднокровно «дєла дєлать»…

Команда Ткаченка в Черкаській ОДА (як і в багатьох інших обласних держадміністраціях порошенківської України») показово будувалася за принципом «Лебідя, Рака і Щуки». Омаргалієв не був людиною губернатора. Навпаки, регулярно дозволяв фрондерство відносно першої особи.

І йому слова ніхто поперек сказати не міг, бо знали: Омаргалієв входить до кола наближених осіб першого заступника Голови Адміністрації Президента України Віталія Ковальчука. Людини теж не публічної. Але в номенклатурній піраміді Порошенка – надзвичайно впливової. Класичного сірого кардинала, на якому трималася значна частина неофіційних стосунків керівників регіонів та АП.
Не філософ, а спортсмен на land Cruiser Prado

Навколо постаті Омаргалієва в обласній адміністрації нерідко виникали скандали. Але всі вони не виходили з-під килима кабінета Ткаченка. По-перше, як вже було сказано вище, за боксерськими кулаками Омаргалієва холодно виблискували окуляри Ковальчука; по-друге, Костянтин Сапартаєвич очолював фракцію БПП в облраді, що унеможливлювало існування будь-яких плям на його сорочці.
Не філософ, а спортсмен на land Cruiser Prado

Хоча пару років тому серйозного розголосу в медичній спільноті набула так звана «справа лікарів». До кількох керівників відомих в області медичних установ з’являлася людина, яка віддалено нагадувала куратора медичної галузі в ОДА Омаргалієва. Ошелешеним лікарям пропонувалося покрити термінові фінансові витрати візитера. Адже в українській медицині «завжди є живі гроші».

У результаті кілька головних лікарів напряму звернулися до Ткаченка з вимогою роз’яснень. Якщо за всевладдя Регіонів бувало й не таке, то що означає подібні поведінка після Революції гідності?

Підсумком цієї історії стали вкрай емоційні з’ясовування стосунків в губернаторському кабінеті. У результаті Костянтина Сапартаєвича…відсторонили від кураторства черкаською медициною.

Не менш цікавим був «роман» Омаргалієва з підрядниками, які займалися поточним та капітальним ремонтом доріг на Черкащині. Чутки про умови, які ставилися підрядникам за зачиненими дверима в ОДА, Провінція озвучувати не стане. Проте через дивне зволікання з початком робіт (наприклад, на мосту через Дніпро або на ділянці траси «Черкаси-Сміла») відповідальність за хід ремонту змушений був брати на себе Ткаченко. Залишаючи Омаргалієву інші дороги й доріженьки, трішки менш важливі й не такі стратегічні.

Дорожне питання поклало край чоловічій дружбі між передостаннім губернатором області Олександром Вельбівцем та Омаргалієвим.
Не філософ, а спортсмен на land Cruiser Prado

Попри відставку Ткаченка й усієї його команди в листопаді 2018 року, Костянтин Сапартаєвич залишився працювати в обласній адміністрації. Причина- неформальні дружні стосунки між керівником фракції БПП в облраді та головою облради (тобто, Вельбівцем – до листопада 2018 року, - Пров.). Чи-то інформація на тему «Омаргалієв і дороги», що вкладалася у вуха Вельбівцю, стала просто нестерпно дзеленчати, чи-то новий чорний land Cruiser Prado, на якому почав їздити Омаргаліїв в 2018 році, викликав ковбойську заздрість у Вельбівця, який завжди просто марив дорогими «тачками»…
Не філософ, а спортсмен на land Cruiser Prado
Той самий land Cruiser Prado у дворі Черкаської ОДА

Однак друзі «в хлам» посварилися. Дійшло до того, що обидва почали писати одне на одного доповідні записки в Адміністрацію Президента. І як тільки в березні 2019 року в ОДА було призначено 1-го заступника Тараса Висоцького, Олександр Вельбівець негайно передоручив йому бути куратором дорожнього питання в області.

У червні 2019 року Костянтин Омаргалієв узяв участь у позачергових парламентських виборах шляхом само висування по 198 ТВО. Інтернет-спільноті він безперечно запам’ятається яскравими телероликами, в яких в образі крутого «містера Твістера» Омаргалієв закликав молодих людей йти працювати до нього…помічниками нардепа. Щоправда 933-и отриманих голоси та підсумкове 14-те місце відкладають мрію Омаргалієва та його потенційних помічників бодай до наступних виборів.

І хоча управлінська кар’єра Костянтина Сапартаєвича в облдержадміністрації добігла до логічного кінця, його майбутнє бачиться оптимістичним. Так, окремі аспекти його роботи на даний момент вивчають слідчі ГУНП в Черкаській області та представники Черкаської місцевої прокуратури. Так, крім чудової спортивної форми, він не продемонстрував за роки роботи головою Черкаської РДА та заступником губернатора надзвичайних талантів, іноді шокуючи під час нарад щиросердним проханням: «Повторіть, будь-ласка, ще раз. Не зрозумів. Я ж …спортсмен…».
Не філософ, а спортсмен на land Cruiser Prado

Але якщо ти на регіональному рівні є важливим ланцюжком неформальної Системи, вибудованої в столиці, ти успішний управлінець, улюбленець долі й просто мачо. Хоч і не філософ, а просто спортсмен…

Геннадій Саприкін
05.08.2019 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter