Майборода: Черкаси генетично не сприймають Партію регіонів

За кілька днів до виборів ми зустрілися з кандидатом у народні депутати по в/о №194 Любов`ю Майбородою. Було б дивно, коли б вона не випромінювала оптимізм та впевненість у перемозі.
- Любове Володимирівно, Ви прагнете перемогти на 194-му окрузі. Тут балотується протеже Фірташа Валентина Жуковська. За рахунок чого можна перемогти очманілі гроші?
Майборода: Черкаси генетично не сприймають Партію регіонів

- Я є політиком, який вірить у людей. За 24 роки моєї політичної діяльності, не маючи грошей, я чотири рази вигравали вибори до обласної ради в найбільшому окрузі по місту Черкаси. За рахунок чого? Я вірю в людей.
- Раніше тут не було маріонеток Фірташа…
- Це не має значення. Чим більше люди живуть на світі, тим більше вони цінують духовні якості, а зовсім не «бабки». І я щоденно в цьому переконуюся під час зустрічей з виборцями. Усі вони проходять з аншлагом. А наприкінці люди влаштовують мені овації. Вірю в те, що можна дійти до сердець людей, до їхнього розуму. Мене не потрібен тріумф по-туркменськи, коли за тебе голосує 99,9 % виборців. На останніх виборах в обласну раду за мене голосували близько 20 тисяч черкащан. Треба просто нагадати цим людям, щоб вони прийшли й проголосували за мене.
- Однак звичайний черкащанин бачить, як просто з неба в місто «впала» жінка, котра почала вкладати сюди десятки мільйонів гривень. Краще вже проголосувати за вкладання цих мільйонів, ніж за Вас. Відремонтували «Дружбу народів», придбали тролейбуси. Пообіцяли відремонтувати площу 700-річчя…
- Будь-яка точку зору має право на існування. Звичайно, будуть виборці, які оцінять те, що Жуковська зробила для них площу. Але будуть й інші виборці. Життя звичайної людини не зміниться від того, що якийсь там скоробагатько відремонтував площу. В Україні сьогодні 70 % людей ледь зводять кінці з кінцями. Зарплати й пенсії українців у 10 разів нижче за євросоюзівські тому, що більшість депутатів у Верховній Раді – доларові мільйонери. Вони обікрали людей. Жуковська відремонтувала площу за кошти виборців. За відібрані у людей зарплати й забрані пенсії. Це треба чітко розуміти. Якщо виборець й надалі прагне, щоб український парламент залишався клубом мільйонерів, які не знають життя простих людей, тоді нехай голосують за Жуковську. Наприклад, я спілкуюся із депутатом Верховної Ради. Він мені говорить про «досягнення» - ми в 5 разів збільшили видатки на охорону здоров`я. І куди ж ці гроші діваються? Ці депутати не розуміють, що 80 % коштів в галузі охорони здоров`я – це зарплата. 10 % - енергоносії. Цього «жуковські» не розуміють. Бо демократія і добробут – коли в країні гроші залишаються в регіонах. А наші місцеві бюджети – це каси з виплати зарплати. В Україні будь-який мер командує лікарями, вчителями й двірниками. На мою думку, голосувати за Жуковську можуть тільки обмежені люди, котрі не розуміють завдань, що стоять перед Верховною Радою. Депутат ВР має захищати інтереси громади, щоб принаймні 70 % коштів залишались у регіонах, а не перераховувалися в центральний бюджет. Так робиться в США, Німеччині та інших розвинутих країнах. У нас 70 % зароблених коштів йдуть у Київ і повертаються назад у вигляді субвенцій: хочу дам, хочу – не дам. Тому й будують на Черкащині за понад 100 мільйонів гривень вертолітні майданчики, які тут нікому не потрібні. Черкаси – це місто, яке генетично не сприймає Партію регіонів. Тому ніколи тут Жуковська не виграє. Вона – двоюрідна сестра Хорошковського, колишній член Команди Озимого покоління. Як вона несподівано з`явилася, так і зникне. Мені її по-жіночому шкода, бо вона – підставна качка, і змушена робити не те, щоб їй хотілося.
- Чому Ви не можете знайти спільну мову з Булатецьким? Він зараз висловлюється на вашу адресу надзвичайно критично…
- Що стосується пана Булатецького, то він почав свій критичний наступ роки два тому, коли до виборів було ще дуже далеко. Закиди були одноманітні: мовляв, я співпрацюю з владою. Однак жоден депутат у Черкасах так ретельно не готується до сесій. На кожній сесії я виступаю з критикою влади. Наприклад, під час останньої сесії я побачила, що в порядку денному немає питання щодо надання дозволу черкаському ЧШК на розробку підземного водного родовища. Ця вода конче необхідна підприємству, де працюють близько 600 черкащан. Я буквально змусила Тулуба й Черняка спочатку включити це питання до порядку денного, а потім усіх депутатів – проголосувати за нього. І так я працюю постійно. Немає людини, яка б частіше вносила письмові пропозиції на розгляд сесії, ніж я. Що стосується пана Миколи, то, крім розмахування руками, я нічого від нього не бачила й не чула. Я не бачила від нього жодної ініціативи або пропозиції на сесії міської ради. Не бачила жодного проекту рішення, яке б він підготував, як депутат. Коли стало питання про закриття Другої дитячої поліклініки в Черкасах, я співпрацювала з багатьма місцевими депутатами – Святославом Вовкодавом, Володимиром Мамалигою, Валерієм Воротніком. Булатецькому це було нецікаво. Постало питання про вшанування пам`яті Чорновола з нагоди 75-ї річниці від дня його народження, Миколу це знову не цікавило. Тобто, обговорення теми «депутатська робота Булатецького» неможливе через відсутність предмету обговорення. Він мітинговий політик популістського типу. Але Верховна Рада - то не місце, де один одному б`ють морди та розмахують руками.
- Яким є ваше ставлення до несподіваного висунення Вашого колеги Віктора Парамонова?
- Віктор Парамонов – один з небагатьох, кого я вважаю своїм другом. Чисто по-людськи, дуже його поважаю. Він чудовий адміністратор, лікар від Бога. Але на його прикладі ми можемо побачити, як будь-яка влада бере людину в лещата й перетворює його на слимака. Парамонова постійно принижують і заганяють у глухий кут. Його змусили балотуватись. Бо якщо ти не робитимеш того, що тобі скаже влада, тебе викинуть з посади. Дуже прикро, що в нас такі недалекоглядні керівники області й міста, які змушують директорів шкіл, головних лікарів, підприємців, бюджетників діяти всупереч власній волі. Кілька разів ми спільно з Парамоновим були на зустрічах в організаціях. Ніде про Партію регіонів він не згадує. Як фахівець, він розповідає про проблеми медицини. Але якщо його оберуть, то у Верховній Раді з`явиться черговий кнопкодав. Він діятиме за вказівкою Партії регіонів. Тому Черкаси можуть втратити прекрасного адміністратора, а парламент – може отримати «ніякого» депутата.
- Кожен з Ваших основних опонентів має за спиною потужну політичну або бізнесову структури. Ви – самовисуванець. За Вами – спалені містки до багатьох партій, чий партійний квиток Ви носили в кишені якийсь час. Чиї інтереси, крім власних, Ви представлятимете в разі перемоги?
- На мене не існує компромату. Мене не можна залякати або підкупити. Єдине, що мені закидають опоненти – дивіться, як вона бігає по партіях!
- …Це ж правда.
- …Це – етикетка. 20 років я в політиці. Є люди, які за цей час постійно голосують за одну й ту ж саму партію? Не враховуючи комуністів, але то – окремий клінічний випадок. Стосовно решти політичних сил, то в Україні партійна система лише будується. У класичному розумінні, в Україні досі немає партій у класичному розумінні. Переважно кожна серйозна партія – корумпована структура, що обслуговує бізнесові інтереси своїх лідерів. Я в цьому переконалася на власному досвіді. Якщо ти в раді будь-якого рівня не голосуватимеш за раніше проплачене рішення, тебе знімуть і викинуть. Так було зі мною в 2005 році в партії «Наша Україна». З 2002 по 2005 роки я була головою фракції «Наша Україна» в Черкаській обласній раді. Вона була опозиційною й налічувала лише 7 депутатів. Став Ющенко Президентом, 36 депутатів написали заяви про вступ у фракцію. І мене негайно усунули. Що тепер стало з тою «Нашою Україною»? Корупція її роз`їла. Аналогічною була ситуація з блоком Юлії Тимошенко. В обласній раді вже наступного скликання за моєю спиною однопартійці почали брати хабарі за дозволи, за земельні питання… Я зібрала фракцію БЮТ й спитала: «Ви що, не можете ті нещасні пару тисяч заробити?». А мені відповідають: «Ми думали, так і потрібно робити…». Партії сьогодні є структурами з набивання кишень. І я готова поміняти ще 20 партій, щоб припинити той корупційний потік, який сьогодні існує. Однак я є прихильником партійності, й на кожній зустрічі закликаю голосувати за опозиційні партії, проти Регіонів та їхніх сателітів.
- Ви дійсно сподіваєтесь на перемогу?
- Чесно кажучи, так. Але чи вдасться мені захистити свої голоси? Люди за мене проголосують, не маю щодо цього сумнівів. Мне насторожує, що з 76 осіб, які я подала на посади моїх представників у дільничних комісіях, затвердили аж 4-х!? Інформацію про це я надіслала в ОБСЄ, посольство США та Німеччини в Україні, в різноманітні міжнародні організації. У Черкасах представниками фіктивних партій «Єдінство», «Русскій блок», «Держава» та іншими подібними укомплектовані дільничні комісії! Не пригадую ще таких брудних маніпуляцій з комплектуванням дільничних комісій. Партія регіонів ладна робити все. щоб втримати владу – єдине для багатьох її членів джерело збагачення. Але я впевнена – чим би не завершилися ці вибори, все одно Україна зробить ще один крок на шляху до демократії.
24.10.2012 19:15

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
10:30 25.10.2012 Panjero:
Дивуюсь наполегливості Любові Володимирівни, з якою вона готується до кожної сесії. Депутати місцевих рад не отримують заробітної платні за свою діяльність, і, тим не менше, Любов Володимиріна завжди підготовлена і аргументована. ЇЇ зання місцевих бюджетів викликають повагу.
22:48 24.10.2012 Tatyana-Doncheva:
Майборода,действительно, более других заслуживает быть избранной в ВР. Политика для нее работа, которую она старается добросовестно исполнять, не лоббируя ничьи бизнесовые интересы, не участвуя в коррупционных схемах. Люди часто сетуют,что во власти вор на воре сидит. На 194 округе есть реальная возможность избрать честного человека