Імітація чи профанація?

Імітація чи профанація?Ось такий лист прийшов учора, 24 лютого, на редакційну скриньку «Провінції».

« Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №… за фактами вчинення протиправних дій працівниками правоохоронних органів в Черкаській області під час проведення мирних зібрань, що мали місце 23-27 січня 2014 року в м. Черкаси Черкаської області на підтримку європейського вектору зовнішньої політики України, а також за фактами вчинення протиправних дій з боку окремих працівників судової гілки влади в Черкаській області, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених…

З огляду на викладене… прошу надати на електронному носії інформації копії робочих фото-, відеозаписів Вашого телеканалу за 23-27 січня 2014 року щодо зафіксованих вищевказаних подій.

Також, прошу надати інформацію про працівників, котрі були задіяні під час здійснення фото-, відеозйомки, а також у підготовці репортажу про вищевказані події та забезпечити їх явку до розташування слідчої групи Генеральної прокуратури України у приміщення слідчого відділу прокуратури Черкаської області …
Водночас прошу надати належним чином завірені копії листів, запитів, вимог (інших документів) та відповідей на них, які були скеровані на Вашу адресу з боку працівників правоохоронних органів або інших осіб протягом періоду часу з 22.01.14 по теперішній час з метою надання на адресу останніх вищевказаних відеозаписів, зафіксованих у межах вказаного строку.

У зв’язку з обмеженими строками досудового розслідування запитувані документи та відомості прошу надати в п’ятиденний строк з моменту отримання…"


Шановні представники слідчої групи Генеральної прокуратури України!

1) Повідомляю, що в січні 2014 року (понад 2 роки тому) було важко передбачити, що через 2 роки робочі матеріали комусь знадобляться…Усе, що мали, є в архіві на сайті («Провінція» - не телевізійний канал, а Інтернет-видання, тому власних відеоматеріалів щодо подій січня 2014 року не робилося).

2) У той період ніяких запитів, вимог, листів та інших документів з боку правоохоронних органів до Інтернет-видання не надходило.

3) Через 2 роки після подій зосереджуватися на вивченні «протиправних дій працівників правоохоронних органів» та «окремих працівників судової гілки влади» - марне витрачання часу. Формально правоохоронці діяли в межах власних повноважень. Адже були зобов`язані реагувати на два штурми Черкаської ОДА( 23 січня 2014 року - кількома сотнями молодих людей, 27 січня – представниками київського «Автомайдану»).

4) Існує чимало усних свідчень колишніх працівників правоохоронних органів, що штурми ОДА 23 та 27 січня 2014 року відбулися за активного сприяння (навіть організації) екс-керівництва УМВС у Черкаській області та УСБУ в Черкаській області.

Масове порушення прав людей почалося після того, як на вулицях Черкас правоохоронці почали хапати непричетних до штурму людей (23 січня).

І міліція, і прокуратура, і судді виконували переважно усні вказівки керівників ОДА, прокуратури і УМВС.

Тому робити з них цапів - відбувайлів – несправедливо. Вони – гвинтики системи, що, на жаль, нікуди не ділася. Правоохоронці мають свідчити, хто саме спонукав їх до порушення прав громадян.

5) Неоціненну допомогу слідству можуть надати представники колишнього керівництва Черкаської ОДА та Черкаської облради, які перебувають на території України. Зокрема, екс-заступник голови Черкаської ОДА Едуард Івакін, екс-заступник голови Черкаської ОДА Євген Влізло, екс-голова Черкаської облради Валерій Черняк, чинний міський голова Черкас Анатолій Бондаренко
Імітація чи профанація?

Імітація чи профанація?

6) Поки своїми свідченнями з членами слідчої групи Генпрокуратури не діляться оголошені в розшук екс-голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб та екс-начальник УМВС у Черкаській області Володимир Ліпандін – робота слідчої групи Генпрокуратури через два роки після, власне, подій позбавлена сенсу.

Головний редактор "Провінції" Віктор Борисов
25.02.2016 19:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter