Маленькі брЕхні

За даними міської виборчої комісії у 2-й тур виборів мера Черкас вийшли Сергій Одарич (за нього проголосували 19 042 виборці) та лідер черкаської «Батьківщини» Анатолій Бондаренко (9 836 голосів). Другий тур виборів відбудеться 15 листопада.

Судячи з відсутності інформаційного галасу навколо озвучених цифр, ставити їх під сумнів ніхто не збирається.

Оприлюднені результати помножили на «нуль» інформаційні побрехеньки провідних кандидатів напередодні голосування. При визначенні своїх симпатій у 2-му турі виборів слід пам`ятати про «маленькі брЕхні».

Отже, постанова №166 Черкаського міськвиборчкому піднімає на сміх заяву чинного поки що мера Сергія Одарича від 14 жовтня.

Дослівно мер Черкас заявив тоді таке: «Кримінальний діяч Бородай вчора впав у паніку і шляхом фізичного впливу змусив 10 членів комісії приймати безпрєдєльні рішення…За моєю інформацією, опоненти вчора отримали свіжу соціологію. За мене, як за міського голову, мають намір віддати голоси 52,3% черкасців, що прийдуть на вибори. За Партію вільних демократів - 36,2% відповідно…»

Насправді за чинного мера проголосували 23,15 % тих, хто взяв участь у голосуванні. За вільних демократів проголосувало взагалі 14 %. Що ж такого зробив Одарич за наступні 12 днів, що кількість його прихильників впала у понад два рази, а його партії – у понад 2,5 рази?
Маленькі брЕхні

Нічого. Це було свідоме маніпулювання громадською думкою. Простіше – вільна імпровізація. Ще простіше – свідома брехня…

26 жовтня, на наступний ранок після голосування, секретар міськради Олександр Радуцький оприлюднив результати паралельного підрахунку голосів на виборах мера.

- Паралельний підрахунок голосів, - повідомляв Радуцький. - Одарич-17300, 20,8%, Радуцький- 10250, 11.78%, Бондаренко-9974, 11.3%.

Реально через кілька годин після закінчення голосування всі штаби мають результати з кожної виборчої дільниці і вже на 99 % мають уяву про те, яким є їхній реальний результат.

Якщ вдивитись у цифри Радуцького, то бачимо, що: а) Олександр Романович майже точно порахував голоси Бондаренка (реально - 9 836, за версією Радуцького -9 974) ; б) секретар міськради в «своєму» підрахунку «забрав» у Одарича 1 742 голоси (реально у Одарича 19 042; за версією Радуцького на ранок 26 жовтня – 17 300); в) «відібрані» в Одарича голоси Радуцький «приплюсував» собі.
Маленькі брЕхні

Рахуємо разом: реально Радуцький набрав 8 489 голосів.

10 250 (стільки він «нарахував» собі на ранок 26 жовтня) «мінус» 8 489 = 1 761

Оприлюднені 26 жовтня цифри були «маяком» для «правильного підрахунку».

У минулі четвер та п`ятницю ПВД почала викладати на власному сайті оригінали протоколів з усіх дільниць. Ймовірно, це «переконало» міську виборчу комісію, що якщо будуть «мутки», суд їм «сплете личаки».

Нагадаємо, що «фантазер» Одарич має реальні шанси вчетверте перемогти на виборах мера Черкас, а «підрахуй» Радуцький –непогані шанси знову бути обраним секретарем міськради.

Добре, що вони знову будуть разом. Такі зворушливі у своєму бажанні зробити приємне Черкасам. І такі чесні…

Денис Сирцов
02.11.2015 19:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter