Черкащина після виборів (частина перша)

Чому Порошенко програв Черкаси?
Черкащина після виборів (частина перша)

На позачергових виборах Президента України в травні 2014 року результат Петра Порошенка в Черкасах був вищим, ніж у цілому по Україні (54,70 %). Нагадаємо, що на 197-му окрузі за Порошенка проголосували 57,92 % виборців, на 198-му – 58,46 %.

Через півтора роки блок Порошенка отримує на місцевих виборах у Черкасах … 11,94 %. А кандидат від БПП у мери обласного центру Олександр Радуцький й того менше – 10,37 % (за даними паралельного підрахунку голосів ПВД; даних від Черкаського міськвиборчкому досі немає).

На прикладі невеликої Черкаської області бачимо, що за темпами втрати підтримки п`ятий Президент України випереджає як третього (Ющенка), так і четвертого (Януковича).

Причини можна побачити неозброєним оком. В Адміністрації Порошенка Черкаську область, як непотріб, віддали на поталу «родичу Хлєстакова» Фурману, а місто – трударям «фінки й сокири» - дону Бородаю та його вірному «санчо пансо» Радуцькому.

Будь-які розмови про те, що Порошенко і його адміністрація не розуміли, з ким зв`язуються, - пусті. Президент – реально найбільш поінформована людина в Україні. Будьте впевнені - оперативні матеріали довідки спецслужб про вищезазначених добродіїв переглядали багато очей в АП.

Отже, у Порошенка вирішили, що саме ТАКІ люди мають дати йому результат на Черкащині.
Черкащина після виборів (частина перша)

Черкаси з цим не погодилися. Керівництво обласної адміністрації, якому в останню мить передоручили справи БПП по області (відсторонивши Фурмана), демонстративно не втручалося в імпровізації Бородая і компанії в обласному центрі.

Як тепер Порошенко буде доводити Черкасам, що він і Бородай – два різні світи – це проблема п`ятого Президента.

Піррова перемога Одарича

Лідер віртуального проекту ПВД у притаманному йому стилі назвав результат своєї кишенькової партії на виборах у міську раду «переконливою перемогою». Перемога – це 8 депутатів з 42-х.
Черкащина після виборів (частина перша)

Залишки природної скромності не дозволяють Одаричу сказати всю правду. А вона полягає в тому, що він під час цих виборів він займався не лише кампанією ПВД, а й просував проект Коломойського «УКРОП». Тому до своїх «невільних» демократів слід додати ще 4 «пєтрушок».

Умовно майбутній мер (тьху на мене, але це так) може розраховувати ще на 5 депутатів від «Самопомочі» - і то за дуже сприятливих обставин.

Очолювані Радуцьким БПП (6 депутатів), «Батьківщина» Бондаренка (6-ть депутатів), «Черкащани» Карася (5) та «Свобода» (5) з радикалами (3) в одаричеві обійми не полізуть.

Тому в наступній міській раді на мера Одарича знову чекатиме секретар міськради Радуцький, який знову сколотить антимерську більшість.

Є більш оптимістичний варіант: Одарич домовляється з адміністрацією Порошенка і "підгрібає" під себе БПП.

Шанси на те, що Коломойський дозволить Бродському (Одаричу) таку комбінацію – високі. Заблокована міськрада Черкас навряд чи комусь потрібна.

Але поки що шанси на порозуміння між Бродським (Одаричем) та командою Президента – суто теоретичні. У Порошенка «Чука і Гека» з Борщагівки зараз сприймають як васалів «ворога» Коломойського.

Анатолій Бондаренко: «нє по Сєнькє» крісло

Анатолій Васильович – найзручніший конкурент для Одарича в 2-му турі виборів мера Черкас. Недарма одразу після оголошення попередніх результатів Одарич негайно погодився на публічні теледебати з Бондаренком.

Говорячи мовою шахів, двобій «Одарич-Бондаренко» - це партія гросмейстера й любителя.

У багатьох питаннях «любитель» Анатолій Васильович твердо знає, що починати треба з е2-е4, а далі – діяти за обставинами.

«Гросмейстер» Одарич в партії з Бондаренко може навіть пожертвувати ферзя, і все одно перемогти в партії.

Буквально по всіх показниках Бондаренко програє «гросмейстеру» зі значним відривом. Серед переваг тільки дві: перша – він не Одарич (багато хто в Черкасах за 9 років відверто втомився від дуету «Міши і Сірьожи»). А ще Бондаренко – красивий…
Черкащина після виборів (частина перша)

Телевізійні дебати для Бондаренка – згубний формат. Його команді слід відговорити Анатолія Васильовича лізти в телевізор, бо Одарич порве його там, як Тузік грілку.

Можна хіба що закидати місто макулатурою про «злочини» Сергія Олеговича. Бондаренко виграшно бачиться, коли мовчить. Коли відкриває рота, шанси стають примарними…

Далі буде

Кіндрат Булавін
28.10.2015 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter