Фігаро з Хімселища "на роздачі"

Для кого взагалі проводиться свято Першого дзвоника? Ніби-то для дітей. А от 1 вересня в Черкасах дирекції одразу двох шкіл - №2 та № 18 – провели свято для секретаря Черкаської міськради Олександра Радуцького.

Спочатку Фігаро з Хімселища «дав гастроль» у ЗОШ №2. А після цього – повторив усе в спеціалізованій школі №18.

Заради Радуцького святкова лінійка тут розпочалася пізніше, ніж у 2-й школі. Близько тисячі людей (діти, батьки й вчителі) чекали, поки Олександр Романович подолають відстань у кількасот метрів. О 9.05 сурми нарешті заграли…

Провінція не буде гвалтувати читачів цитуванням лексичних вихилясів Радуцького на шкільній лінійці. Будь-який вчитель початкових класів посадив би Сашка за парту й змусив читати, читати й читати – для урізноманітнення куцого словникового запасу та розбур`янення мови від хімселищного суржику.

Більш важливо звернути увагу на основні моменти виступів секретаря міськради та директора 18-ї школи Василя Грищенка. А вони були такими:
Фігаро з Хімселища "на роздачі"

Радуцький: завдяки моїм зусиллям у школі проведено заміну вікон, зроблено поточний ремонт;

- до кінця року я спробую виділити на ремонт ще 500 тисяч гривень;

Грищенко: завдяки «зусиллям Олександра Романовича наша школа має найкращий спортзал у Черкасах» (і це про спортзал, який компанія Ігоря Калашника «Інтербуд» вимучувала цілих 16 років; за виділені на нього гроші в Черкасах можна було б побудувати ще три такі школи, як 18-та, - Пров.)…

- Ми всі влітку добре попрацювали, - підсумував Василь Грищенко. – Але, звісно, більше за всіх працював Олександр Романович, бо він кошти виділяв…

Грубі лестощі перед сотнями людей – випробування не для слабодухих. Але Радуцький витримав його з честю. Власне, заради нього він сюди й прийшов…

А тепер трішечки історії. Влітку 2015 року міська рада Черкас займалася розподілом бюджету. Традиційно мер Черкас Сергій Одарич, котрий контролює жалюгідну меншість депутатів, має прихильність до капітального ремонту основних міських магістралей. Фірми, що асфальтують транспортні шляхи, з різних причин, подобаються мерові більше, ніж інші.

Так звана «Група 31» на чолі з секретарем міськради Радуцьким не погодилася з мером. Депутатська каденція цього складу міськради нетривала – ледь більше року. А так багато хочеться зробити для виборців!

Тому, скориставшись чисельною перевагою, «радуцьківці» голосують за виділення 42 мільйонів гривень на 40 закладів освіти у Черкасах.

Узагалі, мер Черкас говорить правду не так часто. Практично ніколи. І тут відчув, що від розподілу бюджетного пирога любі його серцю дорожники матимуть лише коржики. 13 серпня Одарич дав максимально відверту характеристику діям своїх опонентів.

«…Депутатська більшість у міській раді за пропозицією секретаря СВІДОМО "роздробила" кошти на десятки маленьких проектів з метою УНИКНУТИ тендерних процедур, - заявив Сергій Одарич. - Відкрийте бюджет - понад 40 млн грн для шкіл і садочків поділено на суми близько 1,1 млн грн. Бо від 1,2 - вже треба проводити відкриті торги.

Якщо конкретно по ЗОШ №8 - для повного виконання всіх робіт як слід їм бракує 190 тис грн. Але таке збільшення фінансування тягне за собою тендер і, відповідно, здешевлення вартості робіт і матеріалів. "Групі 31", напевно, це було не вигідно…»


Куди вже відвертіше? Перед виборами депутатська більшість без конкурсу розкидала гроші на свої округи спорідненим структурам – на плідне «освоювання».

З одного боку - задобрювання виборців. З іншого – можливість заробити «своїм».

І в підсумку натхненник бюджетного дерибану Радуцький, позичивши в Сірка очі, публічно колекціонує подяки за вдалий «навар».
Фігаро з Хімселища "на роздачі"

Основне джерело наповнення бюджету Черкас– прибутковий податок з жителів міста. За даними Департаменту бюджетної політики Черкаської міськради, це 50 % надходжень.

Усі ремонти в школах та мікрорайонах Черкас робляться за гроші жителів Черкас, із зібраних з них податків. І ці ж черкащани змушені,тіпа, дякувати за це Радуцькому, який «на роздачі сидів».

Але які претензії до Романовича? Він же у вишиванці. І якщо гукне: «Слава Україні!», то навіть вороги скажуть - «Раманич, без базара»!
Фігаро з Хімселища "на роздачі"

Олександр Арабач
02.09.2015 19:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter