Про геніїв, лиходіїв та робочих конячок черкаських регіоналів

Про геніїв, лиходіїв та робочих конячок черкаських регіоналівЦей матеріал дуже схожий до таких собі начерків до книжки улюбленого Юрія Полякова про сіре життя-буття якогось райкому комсомолу за часів застою. Ми не шукали людину, яка розповіла нам про «внутрішню кухню» Черкаської обласної організації Партії регіонів. Він прийшов сам і погодився розповісти про те, що бачив під час роботи в партії влади. Як на нас, нічого особливого: свої генії, свої лиходії. Звичайнісінька збайдужіла бюрократична тяганина.
Співрозмовник категорично не погодився назватись, бо побоюється за перспективи на своїй новій роботі. Усвідомлюючи, що громадянська мужність у відповідальний момент відмовляє не лише регіоналам, ми погодилися не розкривати його особу перед читачами. Врешті-решт. йому видніше. Отже, яким є зсередини життя черкаських регіоналів?


- Як довго тривала Ваша співпраця з Партією регіонів?

- Понад рік.

- Що стало причиною Вашого вступу в партію влади?

- Завжди вважав себе активною людиною, яка може щось змінити на краще. Хотілося реально допомогти молоді, яка після закінчення університету фактично кидається суспільством напризволяще. Будучи ще відносно молодою людиною, мені хотілося достукатись до влади. Однак, на жаль, я зрозумів дуже швидко, що для керівництва партійної організації Партії регіонів молодь – це ті, хто триматиме партійні прапори під час офіційних заходів. За цей час, працюючи з Регіонами, намагався займатись кількома напрямками. Зокрема, питаннями залучення молоді до співпраці з партією влади, ідеологічними та організаційними питаннями.

- Як сьогодні вступити в Партію регіонів? Є іспитовий термін, процедура вступу, каверзні питання з боку старших товаришів?

- Ну, не знаю щодо процедури…Мені ніяких запитань не ставили. Сказали – пиши заяву. Написав. Сказали, що подивляться – приймати мене чи ні. Через кілька тижнів - видали партквиток.

- - Після звільнення Ви залишаєтесь членом ПР?


- Ні, подав заяву про вихід з партії.

- Ставлення до Вас з боку товаришів по партії, партійного керівництва було нормальним?

- У кожному колективі має бути службова субординація. Але…Наприклад, 1-й заступник керівника обласної організації Микола Тимошенко (1-й заступник голови Черкаської обласної організації ПР, - Пров.) – точно не взірець для наслідування. Був випадок, коли він сказав молодій дівчині, яка затрималася на похоронах, мовляв, «партія й так дала вам дві доби на поховання», ви мусили з`явитись на роботу вчасно. Хіба треба партії дякувати за таке та ще в такій формі? Одним словом, повага до людей – це не про стосунки в ПР. Не розумію, як можна говорити про повагу до Регіонів з боку людей, коли всередині партії з боку «генералітету» немає поваги до рядових працівників? Той же Тимошенко, на мою думку, не розуміє своєї справи, не компетентний у багатьох питаннях. У нього не виходить згуртувати колектив. Не вміє координувати роботу, не вміє чітко ставити завдання.

- Кілька разів бувало так, що в Черкасах опозиція анонсує проведення своєї акції на Соборній площі, і так виходить, що незадовго до озвученого часу площу займають люди з прапорами ПР. Звідки вони беруться?

- Моя позиція була такою – якщо ми просимо про щось людей, їм треба за це платити. Але у керівництва позиція інша. «Повинні стояти за ідею!». Хоча всі знають, що за участь в акціях і опозиція, і влада завжди платять.

- То в Черкасах Регіони за це не платять?

- Платять усі! Безкоштовно ніхто стояти не буде. Ідеологія проста: все побудовано на коштах.

- Хто в Черкасах рекрутує молодь для участі в таких акціях?

- Міська організація. У середньому за годину платять близько 30 гривень на одну особу. Зазвичай від керівництва йде вказівка на ректорів, а ті вже зганяють на акцію студентів.

- - Хто ж з керівників внз забезпечує явку «прогресивної молоді»?

- Переважно - Академія пожежної безпеки. Або телефонують голові якоїсь первинної організації – давай своїх людей!

- Наскільки часто люди звертаються по допомогу до ПР?

- Часто, звичайно. Всі сьогодні бідні й принижені. Ці звернення переважно перенаправляються на апарат обласної адміністрації.

- Тобто, люди звертаються по допомогу до Партії регіонів, а партія – переадресує ці звернення в обласну адміністрацію?


- Саме так. Хоча там такі питання…Наприклад, проводяться спортивні дитячі змагання, і у Тимошенка організатори просять допомогти з призами. Лист передається іншій людині, рядовому працівнику: «Шукайте кошти!». Перепрошую, але де він, бідолашний, знайде 20 тисяч гривень? Бували звернення, в яких заявники пишуть, що підтримують Партію регіонів з 2005 року, брали участь у виборах, складна ситуація зі здоров`ям – допоможіть. Такі листи направляються на Прітченко (Тетяна Прітченко – заступник голови Черкаської ОДА, - Пров.) або Головка ( Олексій Головко – заступник голови Черкаської ОДА, - Пров.). Ті відповідають, що можливості допомогти зараз немає. Потім люди вже телефонують Тимошенку. А він кричить на весь коридор: «Не з`єднуйте, бо немає коли…».

- Що ви згадаєте через 10 років, коли почуєте про «Партію регіонів»?

- Швидше за все, згадаю принизливе ставлення до людей, зневагу, зверхність. Колектив в обласній організації – нормальний, там працюють досвідчені люди. Але окремі «лідери» власною некомпетентністю псують все добре, що робиться. Через таких, як Микола Іванович, люди там нажахані й перелякані. Коли я йшов з роботи, то сказав усім, що в селі господар до скотини ставиться людяніше й дбайливіше, ніж в нашій партії.

- Що саме ви маєте на увазі?

- Скажу так – до вступу в Партію регіонів я взагалі політикою не цікавився. Побував на партійній конференції. Тулуб мені сподобався. Він вміє говорити, вміє чітко ставити завдання. Але в нього дуже паршива команда. Про тих, хто працює в ОДА нічого не скажу, не знаю. Але про таких, як Микола Іванович…

- - Наприклад?

- - Наприклад, тебе викликають на килим. Ставлять до відома, що завтра – суботник. Потрібні 30 молодих людей - тримати партійні прапори. І це - в кінці робочого дня, в п`ятницю. Відповідаю, що зробити таке практично нереально - всі роз`їхалися. По-друге, треба «зацікавити» молодь. Одразу – крики, швиряння папками, образи. «Роби, як хочеш, і розраховуйся, як зможеш».

- Тобто, за участь у «регіональних» суботниках ще й доплачують?

- Ні, ні…Мова лише про тих, хто буде тримати партійні прапори. Через півгодини – вже нічого не треба. Потім – знову треба…Але навіщо на суботнику тримати прапори?

- Партія регіонів на Черкащині допомагає простим людям?

- Скажу так. По допомогу люди переважно звертаються до громадської приймальні. У Черкасах у більшості випадків їх перенаправляють на міську організацію. Депутати від ПР у Черкаській міськраді допомагають. У них є фонди, зв`язки і таке інше. Душе шкода Отрешко (Сергій Отрешко – голова Черкаської міської організації ПР, - Пров.). На ньому Микола Іванович їздить, як на конячці. Всі заходи, які Тулуб доручає проводити Тимошенку, все фінансує Отрешко. Тільки но якийсь черговий захід – проведення й фінансування на Отрешко. Він дуже відповідальний, тому й люди до нього часто звертаються. Наскільки я знаю, зараз його дуже гноблять. Причини такого ставлення мені достеменно невідомі. Але всі заходи, які проводяться за вказівкою губернатора, - завжди: Отрешко шукає, Отрешко проводить, Отрешко фінансує. Отрешко веде навіть громадську приймальну обласної організації. Хто повинен оплачувати оренду? Звичайно, обласна організація. Але оплачує Отрешко…Ще пригадую. …Наприклад, партія організувала й провела змагання на обласний кубок КВК. Зібрали команди в кожному районі області. Усіх організували. Справа лише за грошима. Причому дуже невеликими. Проходить перший відбірковий турнір – потрібно близько 2- 3 тисяч гривень. На всіх рівнях – так! Так! Гроші будуть. В останній момент телефонують: Ви що? Де нам брати ці гроші? І потім до мене підходить президент Черкаської ліги КВК Тіпайкін. «От, мені сказали, що до тебе йти за грошима…». Як я можу це оплатити? Уявляєте? Захід проводиться під патронатом губернатора, а його тупо зривають.

- Знайшли гроші?

- В останній момент розібралися. Бізнесмени скинулися, придбали призи…

- Чому ви вийшли з Партії регіонів?

- Напевно, через те, що почали здавати нерви. Мене настільки завантажили різноманітними завданнями…Плюс до всього: роби те, не знаю що…Прощався зі скандалом, бо нерви не витримали. Коли йшов, сказав керівництву все, що думаю…
30.05.2012 18:55

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
10:20 31.05.2012 CompyT:
PR-ход в пользу Отрешко. Расшифрую. ПР в наших краях, мягко говоря, имеет низкую котировку. Достучаться до очерствелых сердец черкащан, предательски не ощущающих наступления хорошей жизни, не удалось. А Отрешко "протолкнуть" надо. Поэтому, "в интервью" его "отделяют" от остальных членов партии, раскрывая его величественные индивидуальные качества. Тогда, как думают пиарщики, избиратель, несмотря на принадлежность кандидата к нелюбимой партии, отдаст свой голос примелькавшемуся. Как применить любовно взращиваемую популярность сына Отрешко, они еще не решили. Это очередная Паша Ангелина, Стаханов или Е. Парубок. Его еще вытащат из рукава на радость папе.
09:39 31.05.2012 Mykola:
Гарне інтерв`ю. Дивуватись не приходиться - в інших партіях ситуація не краще. Допоки партії будуть любіювати бізнесові інтереси, хижацька психологія буде домінуючою..