Христинівка: хроніка смути очима регіонала

Христинівка: хроніка смути очима регіоналаПропонуємо читачам подивитися на ситуацію в Україні очима члена Партії регіонів. «Провінція» отримала лист від працівника апарату Христинівської районної ради Ірини Плетньової, яка розповідає про перші постреволюційні дні в райцентрі.

Події, які відбуваються в Україні, не можуть залишити байдужими нікого. Не лише українці, а й весь світ засудив розправу над мирними протестувальниками.
А ось як революціні зміни відбуваються на місцях.

Опівдні 20 лютого у Христинівці Черкаської області колишні очільники району - Костянтин Микитас (голова райради у 2006-2010 роках), Олександр Скрипчинський (1-й заступник голови РДА 2005-2006 роки) та чинні депутати районної ради від ВО « Батьківщина» (Анатолій Давигора), ПП «Фронт Змін» (Олександр Коваль), голови територіальних громад смт. Верхнячка, с. Шукайвода в супроводі мітингувальників прийшли до приміщення Будинку Рад з вимогою до керівництва району написати заяви про вихід з лав «злочинної, бандитської Партії регіонів», після чого скласти свої повноваження.
На вході їх зустрів голова Христинівської РДА Богдан Тихоневич. Озвучені людьми вимоги він виконувати відмовився.

Розгніваних людей запросили до зали засідань, де вже знаходилися керівники райради. Через погрози мітингувальників, щоб уникнути подальших конфліктів, депутат обласної ради Микола Плужник та голова районної ради Микола Передрій написали заяву про вихід з Партії регіонів. Заступник голови районної ради Микола Єременко відмовився, мотивуючи це тим, що він - не рядовий член ПР, і заяву про вихід вважає зрадою перед сотнями рядових партійців за його плечима.

Він пообіцяв скликати раду районної організації ПР для вирішення подальшої долі організації.

Я, Ірина Плетньова, працівник апарату районної ради, також відмовилась вийти з Партії регіонів, бо завжди по мірі можливості допомогала людям вирішувати проблеми, а відповідальності за дії Президента та його найближчого оточення в Києві я не несу.. . Підсумком зібрання стало скликання 25-ї позачергової сесії районної ради наступного дня.

Крім планового питання « Про стан суспільно-політичної ситуації в районі» , у порядку денному значилося таке « Про дострокове припинення повноважень заступника голови районної ради Єременка М.І.». Причина не зазначалася.

Крім депутатів та запрошених голів територіальних громад на сесії прибули понад ста мітингувальників. Присутні домовились про збереження стабільності в районі, а от позбавити повноважень заступника голови районної ради не вдалося.

За ініціативи заступника голови районної організації ПР 23 лютого було зібрано раду районної організації ПР, на якій було прийняте рішення про її ліквідацію. Віднині всі христинівські регіонали вважаються позапартійними.

Наступного дня вранці група мітингувальників увірвалася до кабінету голови РДА Богдана Тихоневича. У результаті він подав заяву про звільнення.
Та ж участь чекала і голову Христинівської районної ради Миколу Передрія, його заступника та мене. Усі ми були змушені написати заяву про звільнення після розмови з депутатами районної ради Валерієм Костюком, Валерія Пономаренком, Костянтином Микитасом, Олександром Ковбасюком, Анатолієм Давигорою, Анатолієм Бордуном та представниками громадськості. Їхні вимоги підкріплювалися єдиним аргументом - політичною приналежністю та ймовірною разправою над ними зі сторони мітингувальників.

Подальшу долю всіх чиновників вирішуватиме позачергова сесія Христинівської райради 28 лютого.

Виникає також питання про правомірність знесення памятника Леніну. Чи законно це зроблено? Чи врахована думка цілого покоління жителів району? Чи має впевненість кожен з нас, що завтра не прийдуть з подібними намірами в дім до кожного з нас? Чи не почнуть так само валити хрести на церквах? Чому колишнє членство у ПР порядних працьовитих людей вважається злочином перед народом? Чи не вважатимуть ворогами народу колишніх і нинішніх членів Комуністичної партії, які все своє життя віддали відбудові країни? Чому люди, яким довіряє громада, за плечима яких немає нічого такого, щоб компроментувало їх як порядних людей, внесені до списків ворогів народу?

Ці та багато інших питань потребують відповідді негайно, поки межа людського незадоволення не переросла в інший Майдан. Адже не такої демократії чекали люди.

Так виходить, що, користуючись тимчасовою втратою державою контролю над ситуацією, певні особи хочуть одержати портфелі, штовхаючи країну до нової прірви. Ймовірно, навіть не усвідомлюючи цього.

Подібні перетворення з-під палки не можна вважати демократичними...
26.02.2014 16:25

Автор: Ірина Плетньова, Христинівка
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
18:06 26.02.2014 valet:
Які ми ж чесні, які ображені... І людей на антимайдан не відправляли і "тітушок" на майдан не посилали. А все людям допомагали. І такі незамінимі у Христинівці...
Учора у нас у Ватутіному спостерігав, як такі чесні, Улитич і Басюра через запасний вихід з офісу своєї партії перли батареї опалення. Остання, навіть очолювала, це дике формування. Ідіть у небуття, регіоналки... Бридко читати цю "сповідь"...