Через те, що нижче тулуба

Через те, що нижче тулубаУ ніч проти 25 грудня під Києвом на Бориспільській трасі побили журналістку Тетяну Чорновол. Замах на її життя отримав шалений резонанс. Чорновол – такий собі Некрасов початку 21-го століття, що вивчає питання, «кому на Україні жити добре». І якщо російський поет у відомій поемі обмежився виведенням на чисту воду узагальнюючих образів міроєдів та мерзотників середини 19-го століття, то Чорновол ілюструє життя Януковича, Азарова, Клюєва, Пшонки й Захарченка в інтер`єрі документів й фотографій. Серед тих, кому «на Украйні жити добре», в листопаді 2013 року промайнув і голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб.
На Цензор.нет у статті «Солдат Януковича» авторка розповіла про діаманти тулубової дружини, про елітну нерухомість в іспанській Марбель`ї, куди Сергій Борисович переважно відправляється чартерним літаком, про арсенал зброї та інше.
Стаття широко розійшлася по області й викликала жваве обговорення в трудових колективах, курилках та на майданах. Будемо об`єктивними: голоси конструктивно налаштованих громадян, котрі заявляли, що так і мають жити справжні герої України, були заглушені частим повторенням кількох слів, серед яких переважали ідіоматичні звороти про таку-то матір, тварину з довгими рогами та латинське слово «коррупція».
Але Черкащина – це не тільки край квітів і добра, як переконував колись козачий полковник Черевко, а й край парадоксально мислячих громадських діячів. Один із них - президент БФ "Батьківщина Кобзаря" І.Г. Синьоок – звернувся до голови Черкаської ОДА з офіційним листом, текст якого можна прочитати нижче.
№2/12 від 27.12.2013
Губернатору Черкаської ОДА Тулубу С. Б.
Шановний Сергій Борисович!
Ставимо Вас до відома, що благодійний фонд ''Батьківщина Кобзаря" прийняв рішення про збирання грошових коштів на лікування нашої землячки Тетяни Чорновол. Бабушка Тетяни ще жива і проживає в с. Синьооківка, Золотоніського району (с. Синьооківка знаходиться на відстані 4 км на південний схід від с. Богуславець). Ми не займаємось політикою, але розуміємо, що це була чиясь провокація стосовно Тетяни.
Сподіваємось на Вашу підтримку як земляка.
У нас є і інші пропозиції які піднімуть імідж місцевій владі.
Р.5. Я не можу записатись на прийом до Вас з липня 2013 року.

З повагою, президент БФ "Батьківщина Кобзаря" І.Г. Синьоок


Як не дивно, дане звернення ...знайшло гарячий відгук у стінах облдержадміністрації. Днями його отримали всі структурні підрозділи ОДА, територіальні органи міністерств, райдержадміністрації та міськвиконкоми міст обласного підпорядкування. Документ супроводжувався візою заступника голови Черкаської ОДА Тетяни Прітченко «Прошу розглянути та надати можливу допомогу».
У головах черкаських чиновників-сум`яття. Щодня Черкаська ОДА отримує десятки звернень з проханням про допомогу через хворобу та інші причини. І ще ніколи за часів губернаторства Сергія Борисовича такі звернення не піддавалися централізованій розсилці по області зі спонукальною візою заступника губернатора.
Може Тетяна Федорівна «підмахнула» документ автоматично, не вчитавшись у зміст? Дозвольте не повірити, що колишній інструктор ідеологічного відділу Черкаського обкому ЛКСМУ працює з документами абияк. Більше того, раніше жоден працівник обласної адміністрації не мав нагоди звинувачувати Тетяну Федорівну в схильності до самостійних кроків. Тим більше, коли мова йде про персональних друзів Героя України, нехай і побитих.
Існує лише два пояснення дивного рішення Черкаської ОДА: 1)або Тулуб пережив гострий напад християнського всепрощення; 2) або він же з величезною цікавістю спостерагітиме за тим, як його підлеглі будуть викручуватися. Адже кар`єра працівника, який проявить фінансове співчуття до здоров’я «нашої землячки Тетяни Чорновол», набуває карколомної непередбачуваності.
- Як же Ви будете викручуватися? – запитав журналіст "Провінції" у працівників структурного підрозділу ОДА, яке перекинуло нам цей документ.
- А ніяк...За бюрократичними правилами такі звернення не потребують обов`язкової відповіді. В одному з наших відділів, заради пожартувати, склали перелік пропозицій до керівництва ОДА...
- - Який?
- Зачитуємо. Перше: для продовження лікування журналістки Чорновол надати в її повне користування комплекс приміщень готелю RINCON ANDALUZ (Марбелья, Іспанія). Відповідальний Тулуб С.Б.
- Друге: на весь період лікування забезпечити журналістку Чорновол цілодобовою охороною найкращих тітушок Шевченкового краю. Відповідальний Береза В. О.
- Третє: висунути кандидатуру Тетяни Чорновол на здобуття звання «Найкращий журналіст Черкаської області в 2013 році». Відповідальна Прітченко Т.Ф.
- І...
- Наш начальник – людина ліберальна, Регіонами не добита. Сказав, що наш загальний рівень IQ вище, ніж у буриданова віслюка. Але не набагато...
Але, здається, щось у цьому є.

PS. Наостанок хотілося б задати шановній заступниці черкаського губернатора кілька запитань по суті, бо для того, щоб черкаські держслужбовці почали перераховувати гроші на лікування улюбленої журналістки Тулуба, Януковича й Ко, треба дотриматися належної в таких випадках процедури.
1) У листі Синьоока зазначається, що його благодійний фонд ухвалив рішення про збір коштів на лікування Чорновол. Де копія цього рішення?
2) Хто з працівників БФ «"Батьківщина Кобзаря" або співробітників Черкаської ОДА призначений відповідальним за збирання коштів на лікування?
3) Чому не вказано банківський рахунок для перерахунку грошей?
4) Хто уповноважував БФ «"Батьківщина Кобзаря" збирати гроші на лікування Чорновол? Сама журналістка? І навіщо збирати гроші зараз, коли постраждала в інтерв`ю розповіла, що її лікування повністю оплачене народним депутатом Пашинським?
У «Провінції» є варіант відповіді на всі чотири вищезазначені запитання: тому що, в Черкаській ОДА багато чого робиться через те, що знаходиться нижче тулуба. Ви так не вважаєте, Тетяно Федорівно?
09.01.2014 20:15

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter