Мертві душі

У високих керівників Черкащини є прекрасна традиція – їздити в Лисянку у гості до Вельбівця. У лютому малу батьківщину найулюбленішого не-прИятеля відвідав заступник голови облради Михайло Мушиєк.

Учора й голова Черкаської ОДА Роман Боднар зустрівся з «папєрєдніком». Екс-голова Черкаської ОДА Вельбівець повторно виступив у ролі екскурсовода та ознайомив гостя з роботою Лисянського професійного аграрного ліцею. У цьому ж ліцею рівно за три місяці до цього побував і Мушиєк.
Мертві душі

Можна було б написати про те, як примхлива доля людська. Ще півтора роки тому Вельбівець гасав пильними лисянськими дорогами, кидався «факами» наліво й направо, обіцяючи «кузькіну мать» своїм землякам. А сьогодні – водить екскурсії для тих, хто обійшов його на крутому кар’єрному віражі.

Можна пофантазувати на тему того, як зустріли дорогого гостя Боднара в ліцеї. В Україні – карантин. Школи, ПТУ й ліцеї не працюють. Губернаторові товар слід показати лицем. А в Лисянському аграрному ліцеї, на хвилиночку: 232 гектари навчального поля, будівельна та слюсарна майстерні, лабораторії. А ще – автодром площею в тисячу квадратних метрів та трактодром – в 5 тисяч квадратних метрів.

Хто працював у школі – знає традиції прийому в будь-якому навчальному закладі дорогих гостей. Скільки ж людино-годин треба було витратити, щоб привести до ладу такі великі площі, які 2 місяці – на карантині…

Але під час учорашньої екскурсії Вельбівця для Боднара ніхто з дійових осіб не помітив, що на компанією поважних керівників здивовано поглядав з космічної висоти дух автора «Мертвих душ» Миколи Васильовича Гоголя.

Причому тут Гоголь?

Читаємо звіт на сайті Черкаської облради про відвідини Лисянського професійного аграрного ліцею Михайла Мушиєка від 14 лютого 2020 року.
Мертві душі

«…Зустрів заступника голови обласної ради і супроводжував закладом та знайомив із інфраструктурою ліцею його директор Олександр Яцюк, який зазначив, що загальний контингент учнів становить біля 300 осіб (виділено нами, - Пров.), які навчаються за галузями для потреб сільського господарства, будівництва і промисловості…»

А тепер уривок з учорашнього посту Романа Боднара на ФБ:

«…Можна із впевненістю сказати, що це один з найкращих закладів професійної освіти регіону. Тут потужна матеріально-технічна база: агротехніка, навчальне обладнання, спортивний інвентар.

Зараз навчається в ліцеї 260 осіб (виділено нами, - Пров.). Із вересня тут планують запустити групи за спеціальністю «Садовод» та «Плодоовочівник». При закладі функціонує навчально-практичний тепличний центр, виробничий комплекс «Сучасний фермер»…»


Перефразовуючи губернатора, із впевненістю можна сказати одне: за три місяці в Лисянському аграрному ліцеї, посеред навчального року, у проміжку між візитом Мушиєка і приїздом Боднара, поголів’я ліцеїстів зменшилося на 40 осіб.

Хто став автором післямови до безсмертної поеми Гоголя: Мушиєк, Боднар чи Вельбівець?

Прям задачка для підручника з чорного гумору напрошується.

Умова: у лютому в Лисянський аграрний ліцей приїхав Мушиєк. Тоді в ліцеї навчалося 300 ліцеїстів. Рівно через три місяці, в травні, до ліцею приїхав Боднар. У Лисянському аграрному ліцеї навчалося вже 260 душ.

Запитання: скільки учнів навчатиметься в Лисянському аграрному ліцеї 1 вересня, коли сюди завітає, наприклад, гордість всіх лисян – Анатолій Бондаренко?

Відповідь: невідома. Але екскурсоводом для високого гостя, напевно, буде все той же Вельбівець. І, можливо, два черкаських губернатори, чинний і колишній, у питанні мертвих душ серед живих ліцеїстів таки порозуміються...
Мертві душі


Геннадій Саприкін
14.05.2020 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter