Непересічний "трактор Васецького", як символ секторальних реформ

Новиною з паралельного світу потішив зранку виконавчий апарат Черкаської обласної ради. Чиновники повідомили про «непересічну подію» для Лисянського професійного аграрного ліцею і для галузі профтехосвіти області загалом.

Цій події, за словами чиновників облради, передували кількамісячні перемовини сторін, ініційовані головою обласної ради Олександром Вельбівцем.

Що ж сколихнуло усю Лисянку, а услід за нею – черкаську профтехосвіту? Про що кілька місяців велися важки й енерговитратні перемовини?
Непересічний "трактор Васецького", як символ секторальних реформ
"Непересічна подія" для системи профтехосвіти області

А ось про що: 17 листопада учні Лисянського агроліцею отримали від НВФ «Урожай» трактор Fendt 930, і в комплекті до нього - борону дискову, оприскувач тракторний причіпний та дві сівалки різного типу.

Це надихнуло Олександра Вельбівця заявити про продовження «секторальних реформ у різних сферах життєдіяльності суспільства».

- Переконаний, що в результаті заклади освіти отримають суттєву матеріально-технічну підтримку, учні – відповідний практичний досвід роботи на новітніх зразках сільгосптехніки і, як наслідок, сільгоспвиробники – висококваліфікованих й конкурентних на ринку праці робітників, - заявив голова Черкаської облради.
Непересічний "трактор Васецького", як символ секторальних реформ
Кілька місяців домовлялися...

У свою чергу, директор ТОВ НВФ «Урожай» Олег Васецький був стриманіший в оцінках.

- Те, що відбувається сьогодні, не має жодного стосунку до благодійних намірів нашого підприємства – це виключно бізнес. Сьогодні ми заключили договір про взаємовигідну співпрацю. Ми разом засіваємо поле, яке в майбутньому, я переконаний, віддячить щедрими сходами і добрим урожаєм, - заявив бізнесмен.

Читаємо офіційну інформацію управління освіти й науки Черкаської ОДА. «Професійно-технічна освіта області представлена 19 державними професійно-технічними навчальними закладами та 2 навчальними центрами при установах покарань, що підпорядковані Міністерству освіти і науки України, та 62 закладами профтехосвіти інших форм власності і підпорядкування».

Коли один з 83 профтехосвітніх закладів Черкаської області отримує від бізнес-структури трактор та оприскувач з сівалкою – це справді непересічна подія для галузі профтехосвіти області?

Сам Васецький чесно говорить – це не благодійність, а бізнес. У радянські часи б про таке сказали скромно – шефська допомога. Бо до ворожки не ходи: вдосконалювати навички керування комбайном учні Лисянського професійного аграрного ліцею будуть саме на землях НВФ «Урожай». І про те, що Васецький збирається дати по комбайну решті 82 профтехосвітних закладів – не йдеться...

Це заради цієї дрібнички тривали «кількамісячні перемовини»? Трактор від Васецького для ПТУ на малій батьківщині Вельбівця– це елемент «секторальних реформ у різних сферах життєдіяльності суспільства»?
Непересічний "трактор Васецького", як символ секторальних реформ
На фоні трактора знімається бригада...

Розруха – не в сортирах. Вона - в головах. І голови ці, як не смішно, докупи зібралися у виконавчому апараті й керівництві Черкаської облради.

Сергій Цюрюпа
20.11.2017 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter