Замурувати демонів

Замурувати демонів31 жовтня в 69-тисячній Смілі досі не розпочався опалювальний сезон.

З 2010 року понад 90 % смілян користуються послугами ТОВ «СмілаЕнергоінвест». У підприємства 23 котельні, які забезпечують централізоване опалення 213 житлових будинків, опалюються також підприємства й організації.

Кілька останніх днів жовтня дощі й сильний вітер. Уночі температура балансує на межі нуля градусів. Удень піднімається до +5..+7. Це означає, що діти в светрах і теплих штанях не можуть зігрітися в дитячих садочках. Мерзнуть пацієнти лікарень разом з медичним персоналом. У верхньому одязі люди працюють на підприємствах, офісах та в установах. Холод на вулиці, холод у квартирах…

Проте об’єктивних причин для не запуску котелень в Смілі немає. Причина – унікальна дурь місцевої влади, аморальність частини депутатського корпусу та окремі аспекти фінансово-господарської діяльності «СмілаЕнергоінвесту».

З року в рік Сміла, тяжко скрегочучи, вповзає в опалювальний сезон. Торік, наприклад, котельні ледь не вручну запускали губернатор Ткаченко разом із майже усіма своїми заступниками.

З року в рік «СмілаЕнергоінвест» нарощує заборгованість перед НАК «Нафтогаз». Зараз ця сума перевищує 91 мільйон гривень.

Цього року керівникам міста – краще пізно, ніж ніколи - в голову прийшла «рятівна» ідея – поміняти неефективного теплопостачальника.

Стратегічно в Смілі було прийнято логічне рішення – утворити КП "Смілакомунтеплоенерго" й передоручити йому забезпечення міста теплом.

Чому так кволо втілювали ідею в життя – нехай у Смілі вирішують потім.

Зараз же, щоб запустити котельні, треба просто провести сесію міськради й формалізувати зміну теплопостачальника в місті.

Однак вже третя (!!) спроба провести сесію закінчується нічим, бо…немає кворуму. 30 жовтня, під час чергової невдалої спроби, з 34-х депутатів прийшло лише 14-ть. У місті оголошено надзвичайний стан…
Замурувати демонів

Чому більшість депутатів власною неявкою підтримують сумнозвісний «СмілаЕнергоінвест»? Ну, читачі у нас розумні й підказки для відповіді на таке просте запитання не потребують…

Провінція ж, у свою чергу, має запитання до численних парамілітарних автомайданів, правих секторів та інших «п’ятих елементів». У 20-ти кілометрах від Черкас замерзає 69-тисячне місто. Замерзає через тупість та жлобство кількох десятків людей.

Завдання №1 – забезпечити явку місцевих депутатів до сесійної зали міськради. Завдання №2 – при вході забрати у них верхній одяг на відповідальне зберігання. Завдання №3 – замурувати всі двері до сесійної зали. І чекати доти, доки депутати не вирішать проблему з теплопостачанням.

Усі докори в жорстокості таких дій Провінція відкидає. Саме так кілька сотень років Римський Конклав обирає католицькому світу нового Папу. У замурованій від зовнішнього світу кімнаті.

Так думається краще. Дрібниці не відволікають. Та й температура повітря в 7-8 градусів, відсутність води, їжи та можливості вийти до вітру сприяє продуктивній праці.

Чому в самому місті не знайшлося хоча б сотні «буйних», які б за кілька годин провернули подібну операцію – невідомо.

Адже смілянські депутати, напевне, - вперше в Україні – стали заробляти на тому, що їхні виборці мерзнуть.
Замурувати демонів

Цікаво, скільки ще терпітиме Сміла…

Кіндрат Булавін
31.10.2017 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter