Батьківщина-Білоусову: Ви пішли на порушення Конституції, щоб догодити Януковичу та Тулубу

Батьківщина-Білоусову: Ви пішли на порушення Конституції, щоб догодити Януковичу та ТулубуЧеркаська обласна організація «Батьківщини» направила відкритий лист секретарю міської ради Черкас Віктору Білоусову з приводу судової заборони мирних зібрань у центрі Черкас.

Шановний Вікторе Федоровичу!

Громадськість міста Черкас обурена Вашим позовом до Черкаського окружного адміністративного суду щодо заборони з 26 листопада до 25 січня 2014 року мирних зібрань на усіх центральних площах міста Черкас.
Ми хочемо нагадати Вам, шановний Вікторе Федоровичу, що Конституція України гарантує: “Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації”.
Ініційовану Вами заборону через суд черкащанам висловлювати власну позицію у мирний спосіб Черкаська обласна організація “Батьківщина” вважає невиправданою, більше того — злочинною.
Рішення адмінсуду за Вашим позовом — це порушення Конституції України, наступ на демократію та основи української державності. Ви, шановний Вікторе Федоровичу, пішли на порушення Основного Закону України на догоду президенту Віктору Януковичу та голові Черкаської ОДА Сергію Тулубу, які бояться проведення мирних протестних акцій громадян у відповідь на дії влади щодо призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС.
Не забувайте про те, що головне Ваше завдання — забезпечувати права черкащан! Ви ж, натомість, таким рішенням проявили зневагу до основоположних прав кожного українця — вільне волевиявлення, свобода слова, народовладдя.
Акція “Черкащина — за європейську Україну!” має винятково мирний характер та не має загрози національній безпеці, а отже, немає ніяких підстав для її заборони.
Підтримавши всеукраїнський безстроковий мирний протест, черкащани вирішили засвідчити свою позицію у демократичний спосіб. Проте влада проявляє невиправданий силовий спротив мирним акціям черкащан. Так, у суботу 23 листопада на Соборну площу для того, щоб прибрати всього лише один намет з кількома молодими активістами, які вийшли засвідчити свою підтримку євроінтеграції України, пригнали близько сотні правоохоронців, які силоміць витісняли з площі молодь, завдали ушкоджень неповнолітньому черкащанину.
25 листопада, аби перешкодити мирному Європейському майдану у Черкасах, на Соборну і Театральну площі міста пригнали КамАЗи та монтажні крани. Та черкащани вирішили, що мирний мітинг продовжуватиметься, незважаючи на маразми міської та обласної влади.
Хочемо нагадати Вам, Вікторе Федоровичу, що попередній виконком та міського голову Черкас Сергія Одарича відправили у відставку саме через брутальне та антиконституційне рішення про обмеження мирних зібрань.
Просимо Вас припинити незаконні дії щодо вільного волевиявлення черкащан та повідомляємо, що Черкаська обласна організація “Батьківщина” оскаржуватиме Ваші незаконні дії у суді та ініціюватиме Вашу відставку у разі порушення прав громадян.
26.11.2013 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter