Черкаська міськрада просить ВРУ посприяти на законодавчому рівні в питанні повернення грошей вкладникам черкаських кредитних спілок

Черкаська міськрада просить ВРУ посприяти на законодавчому рівні в питанні повернення грошей вкладникам черкаських кредитних спілок Як повідомляють у міській раді Черкас, сьогодні на сесії депутати звернулися до Верховної Ради України з проханням вжити заходів для врегулювання на законодавчому рівні питання повернення вкладів членів кредитних спілок, які припинили свою діяльність. За відповідний проект рішення висловилося 30 черкаських обранців.

«Відсутність майна та коштів на рахунках кредитних спілок унеможливлює повернення вкладів їх членам навіть шляхом примусового виконання відповідних судових рішень, – йдеться у тексті звернення. – Безумовно, відшкодувати потерпілому шкоду, заподіяну злочином, повинен заподіювач шкоди. Разом з тим, держава зобов’язується встановити винного і притягнути його до відповідальності.

Статтею 1177 Цивільного кодексу України передбачено, що шкода, завдана потерпілому внаслідок кримінального правопорушення, компенсується йому за рахунок Державного бюджету України у випадках та порядку, передбачених законом».

Відтак, черкаська міськрада просить парламентарів врегулювати проблему відшкодування державою шкоди, завданої потерпілим вкладникам кредитних спілок, на законодавчому рівні порядку.

Як ідеться у пояснювальний записці до цього звернення за підписом директора департаменту фінансової політики Наталії Джуган, ухвалене звернення допоможе захистити конституційні права постраждалих у кредитних спілках, значна частина серед яких – це люди похилого віку, пенсіонери та інваліди.
24.12.2015 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter