ОВА: За кількістю дітей, що влаштовані до прийомних сімей, Черкаська область - на 1-му місці в Україні

ОВА: За кількістю дітей, що влаштовані до прийомних сімей, Черкаська область - на 1-му місці в УкраїніЗахист прав дітей, реалізація їхнього права на виховання в сімейному оточенні та профілактика дитячої бездоглядності. Ці та інші питання обговорили на обласній колегії Служби у справах дітей, яка відбулася в ОВА, інформує прес-служба установи.

Як зауважив заступник очільника області Олександр Шамрай, з початком війни ще більше дітей потребують захисту та своєчасної підтримки.

– Роботу в цьому напрямі ведемо на рівні ОВА, районів і тергромад, – зауважив він. – Працюємо комплексно. Окрему увагу приділяємо психоемоційній підтримці дітей.

За словами начальниці Обласної служби у справах дітей Оксани Покатілової, на кінець минулого року в регіоні обліковувалося 2 159 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 2 033 – проживають і виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.

– Минулоріч у 25 тергромадах області статусні діти 100% влаштовані в сімейні форми виховання, – додала вона. – Впродовж року із 254 посиротілих дітей – 217 влаштовано у сімейні форми виховання. Найкращим влаштуванням долі посиротілої дитини, нагадую, є її усиновлення. Наразі в області проживає 707 усиновлених дітей. Крім цього, в регіоні триває робота з розвитку інституту прийомного виховання та влаштування дітей до прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

Натепер у регіоні створено 121 прийомну сім’ю. Тут виховують 246 дітей. Маємо 53 дитячих будинків сімейного типу, де зростає 388 дітей. До речі, за динамікою кількості дітей, влаштованих до прийомних сімей і ДБСТ, Черкаська область посідає І місце по Україні. А за кількістю створення патронатних родин – ІІ місце.
10.02.2024 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter