Черкаську область готовий взяти під свій патронат Канадський Червоний Хрест

Черкаська область відтепер буде знаходитись у полі посиленої уваги з боку канадської гуманітарної місії. Про наміри надати нашому регіону всебічної багатопланової підтримки було повідомлено під час офіційної дводенної зустрічі з делегацією Canadian Red Cross, а також регіональними координаторами Міжнародного та Національного комітетів Товариства Червоного Хреста та командою Черкаської обласної організації ТЧХУ. Візит мав ознайомчий характер. Проте під час спілкування було визначено конкретні напрямки надання гуманітарної допомоги черкаському регіону та окреслено спільні кроки, які допоможуть населенню та комунальним установам підготуватись до осінньо-зимового періоду та по можливості мімінізувати наслідки зимування в надзвичайних умовах.

За період війни Черкащина прихистила та зареєструвала більше ніж 160 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Всім цим людям вкрай необхідна всебічна підтримка. Якою вона буде саме за участі канадських колег і було попередньо обговорено та частково конкретизовано під час знайомства делегації фахівців Сanadian Red Cross та координаторів Міжнародного та Національного Комітетів ТЧХУ з волонтерами обласної організації ЧХ.

Пʼятеро гостей цікавились життям Черкас та Черкащини доволі прискіпливо. Багато запитували і занотовували. Ця деталізована інформація має знадобитись вже незабаром, коли будуть реалізовуватись конкретні кроки Canadian Red Cross з гуманітарної підтримки регіону.

Фахівці Міжнародного, Канадського Червоного Хреста та Національного комітету ТЧХУ схвально поставились до проєктів Черкаської обласної організації ЧХ, які стосуються розгортання мобільної медичної допомоги в сільській місцевості і намірам відродження патронатної служби. Особливу увагу приділили проєктам щодо питань організації підготовки до зими.

- Першочергове завдання Черкаської обласної організації ТЧХУ на сьогодні — забезпечити як внутрішньо переміщених осіб, так і корінних мешканців Черкащини вразливих категорій, базовими продуктами харчування і засобами гігієни. Але ми вже зараз разом із партнерами вирішуємо, як забезпечити цим людям більш-менш достойне зимування, - акцентував під час зустрічі голова обласної організації ТЧХУ Валерій Безбородов.

Під час перемовин йшлося про допомогу медичним закладам Черкас та області. Зокрема, у їхній підготовці до зими та забезпечення ліками та медичними засобами. Паралельно обговорювались питання можливої гуманітарної підтримки деяких закладів освіти.

Канадці обʼєктивно були вражені обсягами наданої допомоги від Червоного Хреста України та результатами виконаної місії протягом кількох місяців війни. Адже волонтерській команді ЧХ Черкаської області вдалося забезпечити лише продуктовими наборами та засобами гігієни близько 8 тисяч внутрішньо переміщених осіб та людей вразливих категорій.

- Ми вражені тим, чим ви займаєтесь, - резюмували гості,- Обсяг самовідданої роботи дійсно величезний. Ви демонструєте гарний розвиток на довгострокову перспективу. Ми готові вас підтримати однозначно і стати для вас надійними партнерами, - підсумував директор Канадського Червоного Хреста та керівник делегації Аскар Умарбеков.
05.08.2022 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter