Софроній говорить, що митрополиту Володимиру краще, він "працює і підписує папери"

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній не був на вчорашньому Синоді Української православної церкви Московського патріархату.
Учора Синод звільнив з посади голови відділу зовнішніх церковних зв'язків архієпископа Переяславського та Вишневського Олександра.Члени Синоду вважають, що він "вносить смуту та інтриганство".
"Я не є постійним членом Синоду, тому не можу коментувати його рішення. Тим більше, що мене там не було. Натомість я недавно бачився з митрополитом Володимиром і пив із ним чай. Глава церкви виглядає краще, працює і підписує папери", -розповів митрополит Софроній.
За словами архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія з Київського патріархату, передбачати розкол у Московській церкві поки що немає підстав.
"Однак внутрішній поділ існує. Одні ієрархи, у яких є совість і надалі підтримуватимуть Володимира, а ті, у кого совість приглушена - Синод", - додав він.
Архієпископ Євстратій вважає, що члени Синоду діють за прямою вказівкою Московського патріарха Кирила.
"Відсторонити від влади Олександра в ситуації, коли митрополит Володимир не здатний керувати без його допомоги можна було лише за прямою вказівкою Кирила. Олександр давно заважав Московському патріарху остаточно знищити незалежність УПЦ МП. Якщо Володимир знову напише листа, де висловить обурення рішенню Синоду, то це означатиме, що він так просто не здасться. Якщо змовчить - значить змирився", - розповів він.

Юрій Стригун
gazeta.ua
22.02.2012 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter