20 березня в Черкасах відбудеться конкурс на 12 автобусних маршрутів

Мерія Черкас оголосила конкурс на 12 автобусних маршрутів, термін дії яких завершився. Конкурс відбудеться 20 березня. Оголошуючи конкурс, міська влада передбачила перехід транспорту на Євро-4, використання автобусів великої місткості та інше.
За словами міського голови Сергія Одарича, це буде перший крок до покращення екологічної ситуації у місті. Нині, за результатами досліджень, викиди від автотранспорту перевищують викиди від промислових підприємств міста. Перехід на автобуси Євро-4 дозволить зменшити викиди СО2. Зараз усі перевізники використовують транспорт з рівнем викидів Євро-1, Євро-2. Від таких автобусів країни Європи відмовилися ще 15 років тому.
— Більше того в умовах конкурсу ми передбачаємо, що на маршрутах мають працювати автобуси великої місткості, загальною кількістю місць не менше 90 з низькою підлогою. Це дозволить зробити транспорт комфортним для людей з особливими потребами, матерів з колясками, — говорить Сергій Одарич.
Він наголосив, що нині у перевізників виникає чимало запитань, мовляв, вони брали кредити і купували нові «Богдани», «Еталони», ПАЗи. А нині правила перевезень змінюються. Сергій Одарич заявив, що про те, що в Черкасах будуть використовувати автобуси великої місткості із рівнем викидів Євро-4 було заявлено міською владою ще три роки тому. Саме тоді мерія попереджала транспортників, щоб вони готувалися у 2012-2013 роках перейти на новий вид транспорту.
— Ми заздалегідь всіх повідомляли, хто хоче займатися цим бізнесом. Кожен мав час для оновлення рухомого складу. Кожен знав, які будуть умови ринку в 2012 році, – зазначив Сергій Одарич. – Аналогічні вимоги будуть встановлені влітку для решти маршрутів, термін дії яких закінчується в 2012 році.
20.02.2012 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter