2012 року на ремонт черкаських доріг планують використати 84 млн. грн.

2012 року на ремонт черкаських доріг планують використати 84 млн. грн. Як інформують у Черкаському МВК, цього року на ремонт черкаських доріг, тротуарів і дворів планують використати близько 84 млн. грн. Принаймні таку суму міські депутати передбачають у міському бюджеті та Програмі соціально-економічного розвитку. Левову долю коштів складає сума, отримана від випуску торішніх облігацій. Ці гроші знаходяться нині на рахунках міськвиконкому. Торік із 60 млн. грн., отриманих за випуск цінних паперів, мерія сплатила виконавцям 6 млн. грн.
— Кошти на ремонт доріг надходитимуть із чотирьох джерел: власні надходження бюджету розвитку, кошти від облігацій, дорожній фонд та субвенція з державного бюджету на ремонт доріг. Загалом це складатиме близько 84 млн. грн., — розповів заступник міського голови Олексій Леонов.

За рахунок коштів від випуску облігацій

За рахунок залишку у 54 млн. грн. від облігацій міська влада продовжить роботи з ремонту основних транспортних магістралей. Зокрема, відпрофілюють нижній шар асфальту, а також застосують при ремонті сучасний матеріал — ЩМА (щебенево-мастильний асфальтобетон). Для цього торік на черкаському асфальтному заводі встановили нове обладнання, яке дозволяє виробляти сучасний матеріал.
ЩМА - це гаряча асфальтобетонна суміш, що складається з щебеневого каркаса, в якому всі порожнечі між кубовидним щебенем заповнені спеціальною сумішшю. Завдяки ЩМА тиск від автотранспорту розподіляється рівномірно на усі ділянки асфальту. Це дозволяє уникати виникнення колійності, ям чи просідань на асфальті.
Також міська влада планує завершити реконструкцію вул. Козацької та вул. Одеської. Ці дві дороги мають збільшитись удвічі. Там передбачають сучасне освітлення, пішохідні та велодоріжки.

За кошти облігацій відремонтують:
— Котовського (від Хрещатика до Одеської);
— Хрещатик (від Котовського до Смілянської);
— Смілянської (від Фрунзе до 30 років Перемоги);
— Енгельса (від Шевченка до Бидгощської);
— Ільїна (від Котовського до Енгельса);
— Благовісна (від Котовського до Енгельса);
— Вул. Гагаріна (від Жужоми до узвозу Клубний);
За рахунок власних надходжень бюджету розвитку
Понад 15 млн. грн. планують направити цього року на реконструкцію просп. Хіміків (від вул. Громова до вул. Першотравневої). Ці кошти передбачені у бюджеті розвитку міста. Сам бюджет розвитку поповнюється із трьох джерел: продажу майна та землі, а також від єдиного податку.
— Цю вулицю реконструюють також за допомогою ЩМА. Його укладатимуть безперервним шаром із сучасного матеріалу. Проспект Хіміків – це одна з найголовніших транспортних артерій у мікрорайоні «Хімселища». Ним користуються не лише мешканці мікрорайону, але й працівники «Азоту», які їдуть на роботу. За домовленістю, закріпленою угодою між ПАТ «Азот», обласною та міською владами, обов’язок відремонтувати саме цю дорогу брала на себе мерія Черкас, — розповів Олексій Леонов.

За рахунок субвенції

Мерія Черкас розраховує отримати з державного бюджету субвенцію на ремонт доріг. Сума перевищує понад 10 млн. грн.
За словами Олексія Леонова, 7,3 млн. грн. планують спрямувати на будівництво вул. Менделєєва до вул. Я. Галана. Це допоможе з’єднати мікрорайони «Луначарського» і «Соснівку».
Ще 3,4 млн. грн. державної субвенції планують використати на поточний ремонт черкаських доріг.
— Це буде поточний ремонт: середній або дрібний ремонт доріг. З переліком місць визначимося після закінчення зимового періоду, — говорить Олексій Леонов.

За рахунок дорожнього фонду

Майже 600 тис. грн. із 3,1 млн. грн. дорожнього фонду планують направити на завершення капітального ремонту вул. Гоголя (від Сєдова до Різдвяної). Кілька років тому на цій ділянці трапилася аварія на каналізаційному колекторі. Фахівці «Черкасиводоканалу» вимушені були провести заміну ділянки колектора на майже квартал довжиною. Торік роботи з ремонту дорожнього покриття розпочали, але через морози їх призупинили.
Також заплановано понад 900 тис. грн. на ремонт тротуарів і 600 тис. грн. – на ремонт міждворових проїздів. Також передбачені кошти на розмітку та встановлення дорожніх знаків.
10.02.2012 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
12:36 22.04.2012 otryzhka:
сплошное вранье и словоблудие когда будут дороги поучитесь у соседей хотя проще убратьнаших недоумков и поставить спецов а не залетных бездельников
08:38 13.02.2012 Klavdyj:
І хто повірить в цю брехню? Здається перший раз Одарич обіцяв відремонтувати дороги ще в 2007 році..