Поки міліція придумує, як Кухарчук з Єфімовим нападали на ментів, а потім випадково 5 разів падали обличчям униз, черкаські журналісти просять Ліпандіна більше їх не бити

Як інформують у СЗГ УМВС в Черкаській області, під час подій, які відбулися 27 січня близько опівночі біля приміщення Черкаської ОДА, зазнали тілесних ушкоджень представників засобів масової інформації (зокрема, журналіст "Інтера" Станіслав Кухарчук, двоє працівників польского громадського телебачення "Белсат" та оператор ТРК "Вікка" Сергій Єфімов). Журналісти звернулися за допомогою в медичні заклади міста Черкаси. Інформація про завдання тілесних ушкоджень журналістам внесена до журналу єдиного обліку Соснівського райвідділу міліції. Наразі працівники міліції здійснюють перевірку щодо факту побиття представників ЗМІ.
У цей же час Черкаська обласна організація Національної спілки журналістів України ініціює журналістську акцію «Не бийте нас – ми на роботі!», звернену до правоохоронних органів. Акція передбачає збір підписів серед працівників ЗМІ до керівництва УМВС України в Черкаській області з вимогою припинити насильство над журналістами, які під час масових акцій виконують свій професійний обов’язок.
За останні дні відбулося кілька випадків цинічного побиття працівників ЗМІ, які працювали на масових акціях в обласному центрі.
Так, 23 січня під час зйомок штурму Черкаської облдержадміністрації було побито і затримано оператора сайту 0472.ua Олега Огілька. Журналіста до ранку тримали в райвідділку міліції. Під час затримання в нього зникла професійна відеокамера вартістю 17 тис. грн.
Вночі 27 січня під час розгону Євромайдану був жорстоко побитий «беркутівцями» журналіст телеканалу «Інтер» Станіслав Кухарчук. Правоохоронець демонстративно втоптав у землю його журналістське посвідчення та почав бити. Врятував Станіслава колега – оператор ТРК «Вікка» Сергій Єфімов, за що поплатився камерою. «Беркутівці» розбили йому апаратуру і погрожували вбити. При цьому Сергій був одягнений у ідентифікаційний жилет «Преса».
Журналісти зробили висновок, що представники силових структур цілеспрямовано мають на меті ліквідацію представників медіа з місць масових заходів.
З метою припинення знущань над колегами, відповідного реагування на насильницькі дії та розслідування зазначених фактів Черкаська обласна організація НСЖУ звертається до начальника УМВС України в Черкаській області Володимира Ліпандіна з вимогою заборонити своїм підлеглим бити журналістів.
27.01.2014 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter