Черкаська облрада розглянула виконання програми "Інноваційні школи Черкащини" й продожила її на 2020 рік

Як інформують у Черкаській облраді, серед питань, які були подані до порядку денного пленарного засідання обласної ради, депутати розглянули виконання обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» і у підсумку проголосували за продовження її реалізації у 2020-му році.

Як проінформував в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, загалом на Черкащині визначено 29 інноваційних шкіл, 28 з яких оснащені 84-ма комплектами обладнання для кабінетів фізики, хімії та біології (мультимедійні проектори, інтерактивні дошки, ноутбуки для вчителів, цифрове вимірювальне та лабораторне обладнання).

З метою реалізації заходів програми у 2017-2019 роках на інноваційні школи використано 99 млн грн:

з обласного бюджету – 22 млн грн;
з місцевих бюджетів – 56,1 млн грн;
за рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток – 5,6 млн грн;
коштів субвенції «Нова українська школа» – 20 млн грн;
з інших джерел – 17,2 млн грн;
за рахунок коштів ДФРР – 8,35 млн грн.
За період з 2016 року в межах Програми 28 шкіл оснастили мультимедійними засобами навчання з програмним забезпеченням та придбали сучасне комп’ютерне обладнання й інтерактивні комплекси для 140 кабінетів фізики, хімії, біології, іноземної мови, математики, географії, майже 300 комп’ютерів.

Вісімнадцять інноваційних шкіл забезпечені наборами ЛЕГО.

Завдяки виконанню основних напрямків роботи інноваційних закладів, запроваджено інклюзивну освіту у 2 закладах (Канівська ЗОШ № 4, «Степанецький ліцей – опорний заклад ЗЗСО»).

У інноваційних школах діють проєкти «Інтелект України», «Розумники», «Відкривай Україну», «Вчи.юа».

У 6 інноваційних школах проводилися літні мовні табори (Драбівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С. В. Васильченка», Золотоніська СШ № 2, Городищенський економічний ліцей, Перша міська гімназія, Черкаська гімназія № 9 Черкаської міської ради, Жашківська СШ № 1).

Військово-патріотичний табір діє у 2 закладах (Жашківська СШ № 1, Чигиринська ЗОШ № 1).

У 2 інноваційних школах діють центри сім’ї та раннього розвитку дитини (КЗ «Степанецький ліцей – опорний заклад ЗЗСО», Пальмірська ЗОШ Золотоніської районної ради).

Електронна бібліотека створена у 4 школах (Тальнівський НВК «ЗОШ № 1–гімназія», Золотоніська СШ № 2, Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка, Пальмірська ЗОШ Золотоніської районної ради).

Волонтерську допомогу для безпритульних тварин надають Тальнівський НВК «ЗОШ № 1–гімназія», Перша міська гімназія Черкаської міської ради.

Інноваційні школи беруть участь у 24 проєктах міжнародного рівня та 18 – всеукраїнського рівня.

Валерій Данилевський також зазначив, що рівень освіти в інноваційних школах значно покращився. Так, за підсумками ЗНО й ДПА, зменшилася кількість закладів освіти, що:

Мають рівень знань від 5 до 7 балів;
Мають рівень знань від 8-9 балів;
Збільшилася кількість закладів освіти, що мають середній бал 7-8.

Без змін залишається один заклад освіти, що має середній бал більше 9-ти (Перша міська гімназія Черкаської міської ради, середній бал за 12-бальною системою становить 9,2 бали).

Слід зауважити, що у випускників Чигиринської ЗОШ № 1 та Червонослобідської ЗОШ № 1 середній бал з хімії становить 12 балів. У Першій міській гімназії Черкаської міської ради – 11 балів, Уманській ЗОШ № 3 – 10 балів.

Зросла якість знань з біології: у Золотоніській гімназії ім. С.Д. Скляренка – з 7 до 9,7 бали, Звенигородській СШ № 3 Звенигородської районної ради – з 6,1 до 9, 3 бала, Смілянському НВК «ЗОШ № 3 – колегіум»– з 7,9 до 10,3 бала.

У Драбівському НВК «ЗОШ ім. С.В. Васильченка – гімназія» зросла якість знань з англійської мови з 5,5 бала на 8,8 бала.
19.03.2020 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter