У Черкасах визначили переможців регіонального фестивалю з робототехніки FIRST LEGO League

Як інформують в Департаменті освіти і науки Черкаської ОДА, 148 команд та понад 500 учасників зі всієї Черкащини об’єднав регіональний відбірковий фестиваль з робототехніки FIRST LEGO League, що відбувся 25 січня на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 Черкаської міської ради.

Черкащина долучилася до міжнародної програми-конкурсу FIRST LEGO League (FLL) з жовтня 2016 року. Відтак це вже четвертий регіональний фестиваль на Черкащині. Захід проводиться з метою запровадження наукових розробок, спрямованих на розвиток в учнівської молоді інтересу до науково-технічної творчості, техніки та високих технологій, підготовки підростаючого покоління до життя у високотехнологічному конкурентному світі. Сьогодні фестиваль налічує команди категорій FIRST LEGO League Junior та FIRST LEGO League, а також команди змагань Сумо та Слалом. Щороку спільнота FLL стає більшою, долучаються нові діти, тренери, судді та волонтери.
У Черкасах визначили переможців регіонального фестивалю з робототехніки FIRST LEGO League

Тема Сезону 2019-2020 «CITY SHAPER – формуй місто» присвячена дослідженню та вирішенню проблем зростаючих мегаполісів і розбудові зручної та доступної інфраструктури для мешканців міст.

Фестиваль з робототехніки включав такі номінації:

– Гра роботів (учасники представляли запрограмованого автономного робота на базі LEGO®MINDSTORMS®, який заробляє бали, виконуючи певні місії).

– Дизайн робота (команда представляла робота, розповідала про його механічний дизайн, стратегію виконання місій та про програми, розроблені та протестовані саме цим роботом).

– Основні цінності (команда презентувала «Постер основних цінностей» та виконувала завдання, демонструючи згуртованість, командну роботу, дружнє змагання та взаємодопомогу).

– Інноваційний Проєкт (команди підготували та представили проєкт з теми сезону, оголошеної FIRST Lego League, що допомагало команді відчувати себе науковцями, винахідниками та архітекторами).

– СУМО (автономні роботи), СУМО (роботи, керовані дистанційно) та СЛАЛОМ.

За результатами проведення конкурсних випробувань у рамках Черкаського відбіркового фестивалю з робототехніки визначено переможців за категоріями та в номінаціях:

НОМІНАЦІЇ ЗА ДОСЛІДЖЕННЯ:

«Найбільш ефективне дослідження» – команда Lego Wonders.

«Найбільш інноваційне дослідження» – команда Cybe Kids.

«Найбільш ґрунтовне дослідження та дизайн» Robotestik.

«Найбільш дружнє дослідження» Fortuna.

НОМІНАЦІЇ ЗА МОДЕЛЬ:

«Найбільш інноваційна модель» – команда Lego children.

«Найкреативніша модель» – команда Дискаврики та Small Robot.

«Найцікавіший дизайн LEGO-моделі» – команда Green Energy.

«Найбільш дружня модель» – команда Lego Смайл та Oops.

НОМІНАЦІЇ ЗА ПРОГРАМУВАННЯ:

«Найцікавіше відкриття та програмування» – команда Robot Яги.

«Найбільш креативне програмування» – команда Пізнайки.

«Найбільш ефективне програмування» – команди: Robiki, Super Star, Dragons junior.

«Найбільш дружнє програмування» – команда GIFT.

НОМІНАЦІЇ ЗА ПОСТЕР:

«Найбільш вражаючий постер» – команда L – STREAM.

«Найбільш інформаційний постер» – команда Торнадо.

ПЕРЕМОЖЦЯМИ У КАТЕГОРІЇ «СЛАЛОМ» СТАЛИ:

1 місце – Гуля Дар’я (Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради).

2 місце – Харитич Анна (Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної рад)

3 місце – Корнієнко Тимофій (Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради).

ПЕРЕМОЖЦЯМИ У КАТЕГОРІЇ «СУМО. АВТОНОМНІ РОБОТИ» СТАЛИ:

1 місце – Устименко Віталій (Черкаська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Черкаської міської ради.)

2 місце – Квіта Дмитро (Комунальний заклад «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради».

3 місце – Михно Софія (Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради).

ПЕРЕМОЖЦЯМИ У КАТЕГОРІЇ «СУМО. ДИСТАНЦІЙНЕ КЕРУВАННЯ» СТАЛИ:

1 місце –Будник Анатолій (Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради).

2 місце – Литовченко Мирослав (Черкаська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Черкаської міської ради).

3 місце – Гуменюк Андрій (Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради).

Найвищий бал у номінації «Гра роботів» отримала команда BrainsON;

Також команда BrainsON продемонструвала кращий дизайн робота ;

Найвищі суддівські оцінки отримав інноваційний проект команди KiberPank;

Найпереконливіші основні цінності захистили робототехніки команди SPIN;

Нагорода «Суддівська відзнака» дісталася команді Sick our Ducks;

Чемпіоном відбіркового етапу FLL на Черкащині стала команда KiborgsUA.

Учасники команд від 6 до 10 років отримали нагороди – медалі у різних номінаціях.

У квітні на всеукраїнському етапі FLL Черкащину представлятимуть такі команди: BrainsON, KiborgsUA, Dragons, Elves, KiberPank, Smart Crazy Girls, Sick our Ducks, Fortyna, SPIN, LegoDrive, RoboTest.
27.01.2020 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter