Держаудитслужба: У Катеринопільському районі ліквідовано заборгованість по зарплаті працівникам райвідділу освіти

Держаудитслужба: У Катеринопільському районі ліквідовано заборгованість по зарплаті працівникам райвідділу освіти Працівники Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту Катеринопільської районної державної адміністрації за період з 01.01.2018 по 30.11.2018.

Ревізією досліджувався факт допущення протягом 2018 року кредиторської заборгованості із заробітної плати педагогічним працівникам та її незабезпеченість у необхідному обсязі до кінця поточного року.

Зокрема, аудитори встановили фінансових порушень із заробітної плати, що призвели до втрат, на загальну суму 216,8 тис. грн.

Дефіцит коштів освітньої субвенції здебільшого виникає через велику кількість малокомплектних шкіл, неефективну та неоптимальну мережу загальноосвітніх навчальних закладів, у яких багато класів з низькою фактичною наповнюваністю. Утримання неефективної мережі загальноосвітніх навчальних закладів призводить до здороження вартості навчання одного учня.

Оптимізація навчальних закладів зумовить економію бюджетних коштів.

Зрештою з’явиться можливість спрямовувати їх на оновлення комп’ютерної техніки в закладах освіти, поліпшувати матеріально-технічну базу, проводити капітальні ремонти приміщень у школах та покращувати якість освітніх послуг.

Катеринопільська районна рада створила Катеринопільський освітній округ, дві опорні школи та шість філій. У 5 філіях протягом 2017/2018 навчального року базову освіту отримували 104 учні, з них 17 осіб - за індивідуальним навчальним планом через недостатньою наповнюваність класів.

Отже, фактично, після створення опорного округу оптимізації навчальних закладів, які входять до його структури не проведено, видатки на їх утримання практично не зменшилися.

За результатами ревізії відповідно до рішення Катеринопільської районної ради Відділу освіти збільшено видатки за рахунок місцевого бюджету для забезпечення виплати заробітної плати працівникам освітньої галузі за грудень 2018 року.

Завдяки вжитим під час ревізії заходам Відділ освіти усунув всі виявлені порушення.
19.02.2019 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter