У Звенигородському районі відновлюють панський маєток Енгельгардта

У Звенигородському районі відновлюють панський маєток Енгельгардта Як інформує Черкаська ОДА, в рамках підготовки до відзначення 200-літнього ювілею з дня народження Тараса Шевченка тривають роботи з реконструкції маєтку пана Енгельгардта та прилеглого до нього парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва ХІХ століття у селі Будище Звенигородського району. За переказами саме тут, в дуплі одного з вікових дубів, ховав свої дитячі малюнки малий Шевченко.
Згідно з проектом, буде відремонтовано фасад будинку, відтворено малі паркові форми біля маєтку (серед яких – альтанки, паркова алея та каскад ставків), реставровано льох (винний погріб) та будинок управителя маєтком.
Нині там, за повідомленням Департаменту капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації, виконано 25% від усіх запланованих робіт. Зокрема, завершено роботи з демонтажу, проведено підготовку приміщення погреба та виконано роботи з очищення деталей та поверхонь від іржі, старої фарби, окалини, штукатурки чи масляних відкладень. Наразі також розпочато відновлення фасаду будівлі.
За матеріалами генерального директора Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Богдана Писаря, проект реконструкції парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва ХІХ століття та прилеглої території до маєтку Павла Енгельгардта було розроблено організацією ТОВ «Інститут Київпроектреставрація». Він передбачає комлексну реставрацію реліктових дубів та оновлення маєтку пана Енгельгардта з відтворенням історичного середовища поміщицької садиби того часу.
Виконання робіт із реставрації відбувається під авторським наглядом архітектора Юрія Лосицького.
19.11.2013 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter