У Художньому музеї Черкас відкрито персональну виставку Івана Бондаря

Як інформують у Департаменті культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, 1 жовтня, у день народження народного художника України Івана Івановича Бондаря, Черкаський художній музей з гордістю та великою пошаною до митця презентував його персональну виставку, присвячену 75-річному ювілею живописця.
У Художньому музеї Черкас відкрито персональну виставку Івана Бондаря

Виставка є своєрідним підсумком його плідної багаторічної творчої діяльності. Експозиція нараховує понад 90 живописних полотен, різних років, починаючи з 1980-х і до сьогодні. Вони виявляють пошуки власної художньої мови та життєві рефлексії митця. Виставка демонструє все багатство живописних жанрів. Захоплюють багатим колоритом майстерно виконані реалістичні пейзажі, в яких автор змальовує красу рідного краю, композиційною довершеністю вирізняються квіткові натюрморти, оригінальністю просторових рішень вражають тематичні картини, зокрема історичні сюжети, які є втіленням глибоких філософських розмислів та переживань художника.

У доробку Івана Бондаря представлена ціла галерея портретів сучасників художника: визначних постатей держави, артистів, героїв трудових звершень колег-художників, письменників, друзів тощо. В них живописець переконливо передає не лише зовнішність портретованого, а й розкриває його багатий внутрішній світ, характер та настрій.

Цією виставкою Іван Іванович засвідчує свою щиру і безмежну любов до мистецтва, любов до своєї Батьківщини та життя загалом.

Іван Іванович Бондар народився 1 жовтня 1944 року у c. Яснозір’я, Черкаського р-ну, Черкаської обл. Після закінчення середньої школи в с. Мошни навчався за спеціальністю «Художник, керамік, скульптор малих форм» в Одеському художньому училищі ім. М. Грекова (викладач К. Мартенюк). У 1975 р. закінчив факультет живопису Київського державного художнього інституту (майстерня Віктора Шаталіна).

З 1985 року є членом Національної спілки художників України, заслуженим художником України (з 2000 року) та народним художником України (з 2014 року). З 2008 року є професором Національного університету імені Богдана Хмельницького.

Має численні державні відзнаки, грамоти та нагороди, серед яких диплом лауреата премії імені Тетяни Яблонської (2014), Першої всеукраїнської премії «Смарагдова ліра» (у номінації «Художня література», 2014), грамоту Міністерства культури та туризму України (2011) тощо.

З 1973 року постійний учасник обласних, республіканських, всеукраїнських та міжнародних виставок. Учасник творчих поїздок та міжнародних пленерів.

Творчий доробок художника налічує понад 2000 картин. Картини майстра зберігаються в Художньому фонді, Міністерстві культури, а також у багатьох музеях та приватних колекціях України та за кордоном, зокрема у Німеччині, Англії, Японії, США, Нігерії, Австралії, Югославії, Канаді та ін.

Виставка діє до 1 листопада 2019 року.
03.10.2019 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter