У Кам'янці пройшов літературний фестиваль «Поетична осінь у Кам’янці»

Як інформують у Департаменті культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, святом рідної мови можна назвати літературний фестиваль, який відбувся у Кам’янці в День міста.
У Кам'янці пройшов літературний фестиваль «Поетична осінь у Кам’янці»

«Поетична осінь у Кам’янці» відбулася вже вп’яте, але саме цього року літературно-мистецьке свято перетворилося на повноцінний літературний фестиваль.Адже до нашого міста завітав Черкаський книжковий БукФест. Кам’янчани могли придбати книги українських та, зокрема, черкаських письменників на виставці-продажу, послухати виступи письменників. Діти змагалися в літературному конкурсі та відвідали майстер-клас із живопису.

Одна з організаторок і натхненниць Черкаського книжкового фестивалю, відомий український видавець Юлія Чабаненко привітала кам’янчан зі святом та запросила відвідати БукФест у Черкасах, який відбудеться в жовтні. А голова журі дитячого літературного конкурсу Володимир Поліщук налаштував конкурсантів на змагання і нагадав про визначні ювілеї українських письменників, зокрема 250-річчя Івана Котляревського (9 вересня), якого називають зачинателем нової української літературної мови. Хтось із мудрих сказав: «Для того, щоб українська література відбулася, як самостійна, неповторна і самодостатня, вона спочатку повинна була розсміятися усім в обличчя Котляревським, потім розплакатися Квіткою-Основ’яненком і тоді вибухнути на весь світ «Кобзарем» Т.Шевченка».

До складу журі дитячого літературного конкурсу «Поетична осінь у Кам’янці» увійшли: Володимир Поліщук (голова Черкаської обласної організації НСПУ), письменники НСПУ Сергій Ткаченко, Ольга Месевря, Катерина Вербівська, Ганна Клименко-Синьоок, Тетяна Брукс, Анатолій Горбівненко. З Черкаським книжковим фестивалем приїхали: Олексій Юрін, поет, актор, бард із Черкас та гості з Києва Олександр і Юка Красюки. Творчі зустрічі з письменниками запам’ятаються кам’янчанам надовго.

Цьогоріч у Кам’янці вперше виступили вихованці відразу трьох літературних студій: «Пегасик» і «Паросток» із Черкас та Кам’янська дитяча літстудія ім. Данила Кононенка.

Традиційно в Поетичній осені змагалися юні поети і прозаїки. Всіх учасників було поділено за віковими групами. В кожній групі склалися пари, іноді це були тріо, які читали по одній поезії або прозі.Журі визначали переможця кожного поєдинку і вони переходили до наступного кола. У фіналі переможці всіх вікових груп змагалися між собою.Згодом було обрано володаря гран-прі. До того ж, журі визначило ще й переможців у 10-ти номінаціях.
17.09.2019 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter