Працівники Корсунь-Шевченківського заповідника власними силами ремонтують палацовий комплекс Понятовських-Лопухіних

Власними силами ремонтують працівники заповідника Корсунь-Шевченківський палацовий комплекс Понятовських-Лопухіних, на Черкащині. Один із найбагатших княжих палаців 19 століття в Європі почав руйнуватися понад десять років тому. Востаннє його ремонтували у 1986-му. Більше розповість Яна Лимаренко.

Палацовий ансамбль закладений у 1782 році на трьох островах річки Рось. Це була літня резиденція польського магната Станіслава Понятовського. Після його смерті новим власником став московський князь Павло Лопухін. Саме будівництво комплексу тривало майже сто років. Нині це історико-культурний заповідник, який охоплює основний палац і 10 будівель. Востаннє тут робили ремонт понад тридцять років тому. У спорудах почали тріщати та облущуватися стіни. Працівники заповідника власноруч взялися за косметичний ремонт.

"Хто що вміє – ділиться досвідом. І отак ми працюємо", - каже працівниця заповідника Тетяна Тесак.

Працюють уже другий тиждень. За цей час оновили стіни кухонного будинку Станіслава Понятовського.

Директор заповідника каже: роботи мали б виконувати професіонали, але коштів від діяльності установи на ремонт не вистачає. Ледь знайшли 50 тисяч гривень на придбання будівельних матеріалів. Окрім того, комплекс потребує й реставрації.

"Заповідник на балансі обласної ради - що вони кажуть? - кажуть: в обласному бюджеті відсутні кошти. Щоб виграти гранти – треба щоб була проєктно-кошторисна документація, це надзвичайно проблемно, бо коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації не надаються, а капітальний ремонт і реставрацію не можливо провести без цієї документації, виходить так закрите коло, того немає, а там не дають", - зазначає директор Корсунь-Шевченківського заповідника Парасковія Степенькіна.

Натомість новопризначений керівник департаменту культури обласної держадміністрації не знає, чому керівництво заповідника зволікає зі зверненням до ОДА.

"Звернень від заповідника із клопотанням щодо виділення коштів на розробку проєктно-кошторисної документації на реконструкції до департаменту культури не надходило. Надійдуть до нас документи і департаментом будуть всі заходи вжиті аби цю проблему було вирішено якнайшвидше", - каже в.о. директора департаменту Людмила Товстопят.

Лише цього року на утримання заповідника виділили з обласного бюджету 6 мільйонів гривень. Щоправда, на ремонт цих грошей не вистачить.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал".
15.07.2019 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter