У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка Дмитра Бур'яна "Заробітчанство"

Митець, який може одночасно та однаково якісно працювати в декількох видах мистецтва, різних техніках та стилях – унікальне явище. Як інформують у Черкаській облраді, Черкаський художній музей представляє персональну виставку черкаського майстра Дмитра Бур’яна, експоновані роботи – графіка, живопис та скульптура.
У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка Дмитра Бур'яна "Заробітчанство"

Виставка «Заробітчанство» увібрала в себе графічні роботи, скульптуру та живопис. В основі графіки, яка створювалась протягом року перебування в сусідній Польщі, відображені нелегкі долі наших земляків на заробітках, порізно від сім'ї, в не завжди комфортній атмосфері. Дана соціальна проблематика сучасного українського народу не часто та не так гостро підіймається в нашій країні, як це мало б бути, що робить твори Дмитра надзвичайно актуальними. Експоновано також начерки зроблені безпосередньо на фабриці під час зміни та представлено блок еротичної графіки й живопису. Щодо скульптури – в ній домінує козацька тематика та деякі експерименти поліхромних фігур з дерева.

Народився Дмитро Бур’ян 12 лютого 1990 року в місті Черкаси. З п’ятирічного віку Дмитро відвідував гурток малювання в Черкаській дитячій школі малювання ім. Данила Нарбута. В 1997 та 1998 роках вчився ліпці з глини в Черкаському міському центрі дитячої та юнацької творчості. Протягом двох років митець брав уроки малювання у Черкаській дитячій школі мистецтв. Дмитро неодноразово перемагав у обласних конкурсах на найкращий малюнок. У 2000 році художник став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» за роботу «Як козаки селян визволяли». Цього ж року Дмитро Бур’ян посів перше місце у конкурсі «Шевченко в моєму серці» за роботу «Як козаки турків били». З 2002 по 2008 молодий митець вчився у Державній художній середній школі імені Т.Г.Шевченка у місті Київ. Протягом шести років Дмитро навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури на кафедрі скульптури. Художник брав участь у шести персональних виставках скульптури у місті Черкаси, персональних виставках малюнків у Черкасах, Києві та Івано-Франківську, спільних Всеукраїнських виставках у Будинку художника в місті Київ. Митець неодноразово брав участь у скульптурних симпозіумах, мав нагоду бути організатором майстер-класів з малюнку та різьби по дереву та створити кілька пам'ятників й меморіальну таблицю.
10.07.2019 14:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter