29 червня в Черкасах відбудеться фестиваль "Відкрита ніч. Дубль 22"

29 червня в Черкасах відбудеться фестиваль "Відкрита ніч. Дубль 22" 29 червня Черкаси долучаться до одного з наймасштабніших кінофестивалів України. Так у місті відбудеться фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 22», що, маючи основний майданчик у Києві, транслює найновіші короткометражки одночасно на екранах у різних містах України й не лише. Захід організовують поспіль уже 22-й рік, аби сучасні українські митці кінематографа мали змогу поділитися своїми надбаннями, обмінятися досвідом і «поговорити» зі своїм глядачем. Уперше серед глядачів будуть і черкасці, яких запрошують до перегляду на площу ТЦ «Хрещатик-Сіті» вже цієї суботи о 21 годині.

Цьогоріч до участі у фестивалі «Відкрита ніч» надіслали 96 фільмів, основна ж програма заходу триватиме 6 годин. Глядачі матимуть змогу побачити фільмі у секціях: ігрова, документальна, анімаційна, позаконкурсна та ретроспектива. До них увійдуть 25 короткометражних фільмів.

– Я, власне, бажаю, щоб ось ці 6 годин програми фестивалю були наповнені фільмами, в яких був би різний імпульс – десь критичний, а десь і гумористичний чи сатиричний. Я зараз не кажу, що все має бути суцільно комедійним, але треба, щоб був інший посил, окрім цього декадансу, хоч він і дуже добре капіталізується на міжнародних кінофестивалях. Наша задача запропонувати глядачеві такі фільми, щоб людина не заснула і почула несподівані авторські аргументи. Ми здатні знімати різне кіно, й воно з’являється. І в цьому є дуже гостра потреба - вона з’явилася з того моменту, коли ми почали розширювати фестиваль. На «Відкриту Ніч» ми намагаємось не тягнути глядача до себе, а рухатися до нього. Організовуючи фестиваль 22-й рік поспіль, ми намагаємось слідувати нашій основній мені - розширювати контакти з глядачем, аби він дивився, розвивався і гордився, що у нас є власне кіно, – зазначає президент та арт-директор фестивалю Михайло Іллєнко.

Усі фільми, що братимуть участь у конкурсі, змагатимуться за дві фінансові нагороди. Головна нагорода фестивалю становить100 000 гривень, наданих Генеральним партнером Райффайзен Банком Аваль, і коштів, зібраних у «Фонді взаємодопомоги». Головного переможця фестивалю й приз розміром 100 000 грн визначатиме журі.
25.06.2019 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter