У МВК вже пропонують "напівліквідацію" муніципального оркестру: зарплату - керівникам, музикантам - статус аматорів

У МВК вже пропонують "напівліквідацію" муніципального оркестру: зарплату - керівникам, музикантам - статус аматорівУ Черкаському міськвиконкомі «відгукнулися» на безкоштовні концерти ліквідованого Черкаського муніципального духового оркестру.
Черкаський муніципальний духовий оркестр планують приєднати до міського будинку культури імені Івана Кулика і перевести його у статус аматорського художнього колективу. За умови вмілої організації концертної діяльності оркестр повноцінно функціонуватиме. У цьому випадку місто зможе взяти на себе частину витрат: надання приміщення для репетицій, придбання музичних інструментів, сценічних костюмів та виплату заробітної плати директору і диригенту колективу.
– У міській програмі святкувань на цей рік передбачені видатки на організацію виступів оркестру, обслуговування свят, фестивалів, паркових програм тощо. Таким чином, усі необхідні для міста послуги будуть оплачені, – зазначає начальник управління культури Черкаської міської ради Валентина Шепецька.
Окрім того, досвід інших країн (Німеччини, Грузії, Польщі) демонструє, що ніде не утримують подібних колективів. Муніципалітети мають дуже обмежені можливості щодо фінансової підтримки будь-яких установ культури і організацій. Вони оголошують відкритий конкурс пропозицій для проведення культурних заходів. Це одна із можливостей, яка надається законом муніципалітету для підтримки культурних заходів. Щодо фінансування творчих колективів (наприклад, муніципальних духових оркестрів), то воно взагалі відсутнє.
Тож зміна правової форми функціонування черкаського муніципального духового оркестру не буде підставою для розпуску колективу, а лише дасть змогу працювати та розвиватися йому в інших організаційних умовах.

Від Провінції: ось якою була реакція на матеріал про ранкову акцію муніципального оркестру у Фейсбуці директора Департаменту бюджетної політики Черкаського МВК Наталії Джуган: «Дивно, музиканти сталі частіше грати!!!».
Наша відповідь: «Королева Франции Мария-Атуанетта, когда ей доложили, что у крестьян нет хлеба, сказала: "Если у них нет хлеба, пускай едят пирожные...". Вы случайно не родственники, г-жа Джуган?».
Класні кадри в Олеговича!
26.01.2012 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:55 27.01.2012 Dzhugan-Natalya:
Оксаночка! Чому така невдоволена? Перед тим ,як так погано висловлюватися в мою адресу,мала б з"ясувати,що я ,як керівник фінансівого органуЮ проект бюджету подала з врахуванням 100% потреби на утримання оркестру. Але чинне бюджетне законодавство передбачає прийняття остаточного рішення за міською радою. Я бажаю тобі успіхів!
А щодо мого коментарю , то дійсно мені подобаються виступи оркестру,особливо останнім часом. Згадую піонерське минуле з лінійками та парадами з відповідним музичним супроводом
19:00 26.01.2012 LMaiboroda:
Муніципальний оркесрт - обличчя нашого міста, прекрасний і талановитий колектив. Слухати їх концерти - справжня насолода. Де взяти мільйон на їх утримання? Назву десять варіантів: лікідувати муніципальну інспекцію, яка існує лише в Черкасах і намагається, як на мене, безуспішно дублювати правоохоронців. Утримання мільйон гривень. На будівництво вольєрів для хижаків, папуг та безхребетних щорічно виділяється 500-600 тис. гр. Можливо ці забаганки міського голови варто профінансувати за рахунок приватного партнерства і залучити до цього проекту Михайла Бродського? 3,5 млн.гр. виділяється дирекції парків. В Сумах парки працюють на госпрозрахунку і грошей з бюджету не отримують. 6,5 мільйонів витратили з бюджету на купівлю сміттєвих бачків, які повністю є непотрібом...
18:48 26.01.2012 Oksana_Kolisnyk:
Так! Муніципалітети в усьому світі рахують кошти. Але для успішних муніципалітетів культура завжди була провідною галуззю. Я досі (вже 20 років своєї участі в "культурних&quo
t; справах) дивуюся, наскільки культура на Черкащині до дупи всякій владі - нинішня не виняток. Про конкурс - ідея дуже слушна. За умови повної прозорості, з чим в Черкасах проблема. А про фінансування - воно може здвйснюватися в різних формах. Росіяни, наприклад, фінансують у формі муніципального замовлення, визначаючи колективам обсяг концертної діяльності, відсоток оновлення репертуару, кількість створених і виконаних програм тощо.
А пані Джуган мене здивувала. Безсердечністю. І... Головний фінансист міста має, на мою думку, бути не рахівником, а аналітиком, людиною з перспективним мисленням.