Анатолій Хмільківський: Перспективи парламентських виборів 2012

Анатолій Хмільківський: Перспективи парламентських виборів 2012З прийняттям Незалежності нашої держави ми постійно стикаємося з наслідками недосконалої виборчої системи.
Серед них – регулярна зміна виборчого законодавства, відсутність механізмів відкликання депутата у разі, якщо він не дотримується своїх передвиборних обіцянок, тотальні фальсифікації. Ці та інші хиби прогресують від одних виборів до інших.
Ми голосували за різними виборчими системами: від змішаної до пропорційної і –навпаки. Ми голосували за списки, яких не бачили, за партії, які з’являлися, немов гриби після дощу. Ми голосували за кандидатів, з якими знайомилися за два місяці до голосування. Ми читали передвиборчі програми, списані один в одного, чули обіцянки, молитви про мандат довіри кожному з них, і - втрачали їх з поля зору до наступних виборів.
Все це можна охарактеризувати одним словом – безвідповідальність депутатів перед нами, виборцями!
Альтернатива може бути тільки одна - прийняття закону (кодексу) щодо жорсткої відповідальності за невиконання прямих обов’язків - депутатів Верховної Ради, депутатів місцевих рад, міських, сільських, селищних голів та впровадження положення про відкликання депутата.
Цей закон (кодекс) стане мотиватором відповідальних та ефективних дій представника, якого наділили мандатом довіри.
Депутат повинен бути відповідальним за округ, який представляє - від початку набуття повноважень до їх закінчення, має усвідомлювати, що існує жорсткий та дієвий закон, норми якого можна застосувати проти нього. Тільки після цього ми, виборці, зможемо говорити про демократичні вибори в нашій державі.
26.07.2012 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter