Томенко: Мажоритарка в Україні - це аукціон, де мандати купують найбагатші люди, що співпрацюють з владою

Україна йде до виборчої системи, де з аукціону можна купити депутатський мандат
Про це заявив народний депутат Микола Томенко, коментуючи довибори до Верховної Ради у п’яти округах.
«З огляду на те, що відбувається в мажоритарних округах, з метою економії бюджетних коштів та зниження суспільно-політичного протистояння варто подумати над радикальними змінами Закону про вибори народних депутатів», – вважає політик.
Так, при нинішній ситуації, коли скупка голосів і роздача грошей фактично легалізована місцевою владою та правоохоронними органами, можливо, варто було би в Законі передбачити проведення виборів депутатів у мажоритарних округах через аукціон, де би окружні виборчі комісії оголошували конкурс на найоптимальнішого кандидата, який би запропонував найбільшу суму коштів, з якою треба було би зробити виплати місцевій владі, місцевим правоохоронним органам, місцевим судам, а також, виходячи з чинного законодавства, роздати кожному виборцю суму, не меншу за ту, що роздавалася на попередніх виборах. Скажімо, 200-300 грн на людину. Таким чином, виплативши відповідні суми, цей кандидат був би проголошений народним депутатом, і не треба було би кілька місяців мучити людей та організовувати складні схеми роздачі грошей.
«Це, звичайно, – з галузі політичної сатири чи футурології. Але сьогодні цілком очевидно, що поки Україна – бідна, корумпована держава, мажоритарні вибори до Верховної Ради – це, здебільшого, аукціони з продажу мажоритарних мандатів найбагатшим людям, що співпрацюють з владою. Адже голови ОДА шукають відповідних багатих людей, що можуть «вписатися» у певний кошторис роздачі грошей», – зазначив М. Томенко.
«Тому цілком очевидно, що заборона так званої «благодійної допомоги» під час виборчої кампанії і введення пропорційної системи виборів з відкритими списками може радикально змінити ситуацію від прямої купівлі депутатських мандатів у мажоритарних округах», – підсумував Микола Томенко.
17.12.2013 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter