Енергоатом: На Хмельницькій АЕС розпочато будівництво двох енергоблоків за американською технологією Westinghouse

Як інформують в Енергоатомі, На Хмельницькій АЕС стартував проєкт з будівництва енергоблоків №5, 6 за американською технологією Westinghouse

11 квітня 2024 року Енергоатом розпочав проєкт зі зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією АР1000 Westinghouse на Хмельницькій АЕС. 🏗

У присутності міністра енергетики України Германа Галущенка, Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Бріджит Брінк, голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та виконавчого директора Westinghouse Electric Company Патріка Фрагмана було закладено перший куб бетону блока №5 Хмельницької АЕС.

П’ятий блок на Хмельницькій атомній електростанції стане першим в Україні, зведеним за американською технологією АР1000.

«Особлива риса американської технології АР1000 – можливість маневрування блоків. Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти. Це великий геополітичний проєкт спільного інтересу України і США. Технології, які ми будемо разом будувати і розвивати, витіснять росіян з європейського ринку атомної енергетики», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що на тлі постійних обстрілів критичної інфраструктури Україна потребує більше енергетичних потужностей, і основний фокус зосереджений на атомній енергетиці, оскільки вона генерує понад 50% електроенергії в країні.

«Особливо гостро це питання постає на тлі незаконного захоплення Запорізької АЕС загарбниками, і тому зараз Україна потребує додаткових енергоблоків. Я вітаю намагання і бажання уряду України, а також Міністерства енергетики й Енергоатома в напрямі розбудови саме атомної енергетики. Ці блоки на Хмельницькій АЕС будуть першими з дев’яти, які планується побудувати в Україні спільно з Westinghouse за технологією АР1000», – сказала Бріджит Брінк.

Очільник Енергоатома Петро Котін відзначив епохальність цієї події для розвитку вітчизняної атомної енергетики та післявоєнної відбудови України.

«Компанія Westinghouse – наш надійний стратегічний партнер: і у розробці та завантаженні альтернативного палива в реактори ВВЕР, і у створенні лінії з виробництва палива в Україні, і у будівництві нових енергоблоків за технологією АР1000 Westinghouse. У воєнний час ми не зупиняли, а навпаки – поглибили та пришвидшили нашу співпрацю. Я дуже вдячний пані Послу за підтримку нашого стратегічного співробітництва з компанією Westinghouse, а також згадку у своєму виступі тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Найбільша АЕС у Європі була, є і буде нашою гордістю, і я впевнений, що вона повернеться під контроль України. Водночас завдяки будівництву ХАЕС-5, ХАЕС-6, після запуску в експлуатацію двох нових блоків №3 та 4 тут, на ХАЕС, потужність цієї станції перевищить потужність ЗАЕС, і саме тут, на цьому майданчику, буде найбільша АЕС у Європі», – зазначив Петро Котін.

Президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман розповів про переваги реакторів АР1000.

«Цим заходом ми відкриваємо новий етап, нову віху в співпраці Westinghouse та Енергоатома. Україна отримає енергію, яка є чистою, доступною за ціною і з використанням економічно доцільних технологій. Цей проєкт також створить багато робочих місць під час будівництва, експлуатації, ремонтів та технічного обслуговування. Є й інша сторона медалі – національна безпека залежить від енергетичної. Наразі всі українські енергоблоки позбулися залежності від рф і можуть працювати на американському паливі», – зауважив Патрік Фрагман.
15.04.2024 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter