Черкаський виконком підвищив тарифи на тепло для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго"

За інформацією міськради Черкас, Черкаський міськвиконком затвердив нові тарифи на теплову енергію КПТМ «Черкаситеплокомуненерго». Основною причиною необхідних змін є значне зростання вартості газу. Зокрема, в існуючому тарифі вартість була закладена на рівні 3900 грн за тисячу кубів, нова ж ціна – близько 20 тис.грн за 1 тис кубів для бюджетних установ і 6183 грн для населення.
Черкаський виконком підвищив тарифи на тепло для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго"
фото ЧМР

«На сьогоднішній день прийняття цього тарифу критично важливе, адже без цього підприємство не зможе купити газ і розпочати опалювальний сезон. Варто зазначити, що для населення зростання буде незначним. У середньому під час опалювального сезону за місяць власники двокімнатних квартир платитимуть на 200 гривень більше. У той час, як у інших містах тариф для населення може зрости набагато суттєвіше: у Чернівцях – на 76%, у Львові – на 60%. Водночас для бюджетних установ Черкас тариф зростає на 205%, для інших установ – на 230%», – зазначив Павло Карась.

Аби зменшити навантаження на міський бюджет, члени виконкому дали доручення департаментам, які є балансоутримувачами бюджетних установ, внести пропозиції щодо можливих способів економії тепла. Приміром, можна зменшувати споживання тепла на вихідні дні, або змістити канікули для школярів, щоб розпочати опалювальний сезон в школах пізніше.

Керівник КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась додав, що тепер тарифи для бюджетних установ доведеться коригувати щомісяця, адже кожного місяця газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» буде змінювати вартість газу. Для населення тарифи затверджуються до кінця опалювального періоду.

Кіндрат Булавін

Провінція
28.09.2021 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter