У Дніпрі в районі Черкас "плаває" ледь не вся таблиця Менделєєва

У Дніпрі в районі Черкас "плаває" ледь не вся таблиця Менделєєва Кременчуцьке водосховище в районі м. Черкаси залишається забрудненим переважно сполуками важких металів, азоту та фенолами. Про це інформують у міській раді Черкас з посиланням на начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя. За його словами, якість води у водоймах залежить від змивів з прибережних територій, скидів в річки, а також умов формування стоку.
Ситуація з якістю води Кременчуцького водосховища ускладнюється тим, що в останні роки простежується тенденція щодо активного відведення берегів та заплав річок під дачне будівництво, садівництво й огородництво.
За даними спостережень, у 2012 році спостерігались випадки високого забруднення води Кременчуцького водосховища в акваторії м. Черкаси міддю.
– У створі відбору проб води 2 км вище міста концентрації міді перевищували гранично-допустиму норму в 33 рази, а в створі 6 км нижче міста – у 80 разів. Тоді як у цьому році максимальні концентрації міді досягали значень, що перевищують ГДК майже уп’ятеро. Тобто забруднення води міддю зменшилась майже в 16 раз. Також були зафіксовані випадки забруднення води сполуками азоту, фенолами, марганцем, цинком, хромом шестивалентним до 6 ГДК, – повідомив Віталій Станіславович.
Результати досліджень свідчать, що на високий рівень забруднення води Кременчуцького водосховища переважно впливають скиди стічних вод у річку.
06.11.2013 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter