Черкаська прокуратура буде оскаржувати генеральний план міста

У Черкасах мешканці мікрорайону "Дахнівка" збунтувалися проти забудовників. Порушуючи всі правила безпеки, тут зводять елітні котеджі для багатіїв прямо на березі дренажного каналу.

У погребі вода, а на стінах будинку тріщини шириною в палець. Сім'я Софії давно живе в Дахнівці, але такого тут ніколи не було. Дівчина каже - біди почалися після того, як по сусідству виросли фешенебельні котеджі.
Софія Денисенко, мешканка мікрорайону Дахнівка:

- Після того, як почалися засипи, воду десь придавили, вона шукає, де їй вийти, це природа, тут не з чим не впораєшся і ми потрошечку уходимо в землю.

Ці елітні будинки розташовані прямо на березі дренажного каналу. Але багатії цим не переймаються - паркани йдуть прямо у воду. Місцеві жителі вже було змирилися. Але тут нова напасть - міська влада віддала під забудову цілий гектар заливних лук.

Олена Андрєєва, мешканка мікрорайону Дахнівка:

- Тут йдуть канали, дренажні канали, всієї Дахнівки, і Дахнівка просто попливе, якщо тут будуть будувати, і канали засиплють.

Головний архітектор Черкас показує на карті генплану розвитку міста, де відвели місце під забудову. Чиновник запевняє, що виділення цих ділянок погоджували з відповідними інстанціями.

Віталій Чернуха, начальник управління планування та архітектури черкаського міськвиконкому:


- Це було рішення Черкаської міської ради, не пам'ятаю в якому році, для розміщення таких житлових об'єктів.

А ось у прокуратури інша думка. Слідчі встановили - Дахнівский дренажний канал - це гідротехнічна споруда, і будівництво там неприпустимо.

Іван Лут, черкаський міжрайонний прокурор з нагляду за законами в природоохоронній сфері:


- Вказана земельна ділянка знаходиться відповідно під дренажним каналом і по Державним будівельним нормам будівництво там заборонено. Перш за все ми будемо оскаржувати генеральний план забудови міста.

Подробиці
20.08.2013 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter