На Черкащині перевірятимуть якість та безпечність дитячих іграшок

На Черкащині перевірятимуть якість та безпечність дитячих іграшок Цього року в області з’явиться кілька нових методів контролю якості та безпеки товарів та послуг. Такими новинами для споживачів Черкащини поділився директор ДП «Черкасистандартметрологія» Віктор Білоусов.
Як повідомив Віктор Білоусов на прес-конференції в Черкаському прес-клубі, за минулий рік ДП «Черкасистандартметрологія» уже провело повірку та ремонт більше 4 тисяч медичних приладів у лікарнях регіону. У понад 82% термін експлуатації медичного обладнання, що використовується у лікарнях та поліклініках області, закінчився. Забезпечити проведення постійного контролю роботи медичної техніки лікарні не можуть з фінансових причин. Тому створити можливість перевіряти роботу техніки, від якої залежить життя та здоров’я людей – надзвичайно важливо. Тож, із березня ДП «Черкасистандартметрологія» починає перевіряти вихідні параметри рентгенобладнання, більшість якого також давно застаріла. За словами директора ДП «Черкасистандартметрологія» Віктора Білоусова, до кінця року буде впроваджено і контроль роботи медичних приладів ультрафіолетового та інфрачервоного випромінення (бактеріоцидних ламп та обладнання соляріїв). З другого півріччя цього року ДП «Черкасистандартметрологія» також почне перевіряти якість та безпеку українських та імпортних іграшок, а також – проводити нові дослідження якості взуття - на його можливість захищати від механічних ударів.
Протягом минулого року у лабораторіях ДП «Черкасистандартметрологія» було виявлено і взуття різної висоти, і морозонестійку цеглу, і неміцний бетон, і вино із синтетичними барвниками, і манку із металомагнітними домішками, і масло із рослинним жиром, і коньяк із осадом… Загалом, невідповідності нормативним документам було виявлено у 35 випадках випробувань. 25 із 44 перевірених торік зразків продукції легкої промисловості було визнано невідповідною за різними показниками.
20.03.2012 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter