Біля села Пастирське на Черкащині знайшли рідкісну рослину карликовий бересклет. Вона - сучасниця мамонта

За інформацією Київського еколого-культурного центру, Міндовкілля України, КЕКЦ і Кам'янський лісгосп провели експедицію в ліс біля села Пастирське Черкаської області з проектування заказника для охорони рідкісного рослини-карликової бруслини.

Карликовий бересклет- сучасник мамонта і шерстистого носорога. Він занесений до Червоної книги України. Це реліктова рослина така давня, що, напевно, немає сил цвісти. Воно розмножується тільки вегетативно.
Біля села Пастирське на Черкащині знайшли рідкісну рослину карликовий бересклет. Вона - сучасниця мамонта
фото КЕКЦ

В Україні його практично вже не залишилося. Остання значна популяція карликового бруслини, знайдена ще в минулому столітті в Чорному лісі Кіровоградської області, нещодавно знищена суцільний рубкою.

Тому справжньою сенсацією стало знаходження нами трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаської області, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Певне, це найбільша популяція карликового бруслини в Україні, а, можливо, і в Європі.

Для організації тут заказника нами була днями організована спеціальна експедиція в ліс біля села Пастирське, в якій взяли участь представники Міндовкілля України та Кам'янського лісгоспу.

Експедиція підтвердила наявність карликового бруслини у всіх трьох балках, і для його охорони було спроектовано створення заказника.

Денис Сирцов

Провінція
04.10.2021 11:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter