У Черкасах власники з приватного сектору самовільно врізаються в каналізацію. Неочищені стоки витікають у Дніпро (відео)

Олександр Шульга живе неподалік пляжу, але купатися туди вже давно не ходить через бруд.

Люди кілька разів зверталися до екологів. Аналізи води, які вони відбирають, засвідчують, що кількість хімічних сполук там зашкалює.

Такі перевищення хімічних речовин екологи фіксують уже кілька років поспіль. І запевняють, дощова вода не може складатися з таких речовин. Тож екологи вже не обмежуються попередженнями, а штрафують комунальників. Востаннє сума стягнення становила пів мільйона гривень.Черкаське комунальне підприємство "Челуаш", яке і є власником труби, штрафи платить, але виправити ситуацію не може – каже директор. Каналізаційних споруд у місті півтора десятка і фактично кожна друга проблемна. Комунальники постійно знаходять врізки до своїх труб приватних господарств.

Врізатися в комунальну трубу містяни почали ще з 90-х років, коли приватний сектор стали облаштовувати каналізацією. Тоді, щоб не мати клопоту, люди незаконно виводили власні труби у стічну систему, а тепер комунальники їх знайти не можуть.

Щоби розв'язати проблему – треба розробити механізм перевірки всіх приватних господарств, а також систему штрафів. Крім того, комунальну каналізаційну систему можна облаштувати локальною системою очищення. Втім обидва варіанти потребують часу і грошей.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"
26.05.2020 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter