На Росі в районі пристані Тубільці зафіксовано перевищення рівня забруднюючих речовин

На річці Рось виявлено перевищення забруднюючих речовин по хімічному споживанню кисню (ХСК). Про це на ФБ інформує начальник управління екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

Реагуючи на звернення громадськості стосовно незрозумілих пʼятен на воді в районі гирла річки Рось 22 та 24 травня 2019 Управлінням екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу відібрано проби поверхневої води в районі пристані Тубільці.

За результатами відібраних проб встановлено, що вміст розчиненого в воді кисню в межах норми, проте зафіксовано перевищення по ХСК згідно «Обобщенный перечень предельно – долустимых концентраций (ПДК) и ориентировочно-безопасных уровней воздействия (ОБУВ) вредных веществ для воды рыбохозяйственных водоемов». Це може свідчити що в річці відбувається процес окислення минулорічних залишків органічних решток, які піднялись з дна під дією сильної течії у зв’язку з підвищенням рівня річки. Це і зумовило потрапляння даних решток в Кременчуцьке водосховище, що вплинуло на колір і запах води.
28.05.2019 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter