Держуправління охорони природного середовища: Радіаційна ситуація на Черкащині стабільна

Держуправління охорони природного середовища: Радіаційна ситуація на Черкащині стабільнаДержавним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області проведена обробка результатів аналізів суб’єктів моніторингу щодо добової щільності сумарних бета-активних випадінь з атмосфери на території метеостанції м. Черкаси за 2010-2012 роки. Так, у 2010 р. вона склала 0,4-3,2 Бк/м2, у 2011р. – 0,5-2,9 Бк/м2 ; у 2012 – 0,6-3,0 Бк/м2 при тому, що високим рівнем радіоактивного забруднення вважається щільність радіоактивних випадінь, що перевищує 110 Бк/м2 (Бекерель на квадратний метр) за добу.

Аналіз показав, що загальна бета-активність випадінь (природного і штучного походження) у приземному шарі атмосфери знаходиться у стабільному стані і можна чекати подальшого зниження, інформує Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області.

Довідково: радіаційне навантаження у приземному шарі повітря формується за рахунок радіонуклідів природного та штучного походження. Відповідно, при вимірах щільності бета-активних випадінь враховують як природні, так і штучно утворені радіонукліди, серед яких і головні техногенні бета-випромінювачі цезій-137 і стронцій-90. Основним джерелом надходження в атмосферу техногенних радіоактивних елементів на території України на теперішній час залишається вітровий підйом радіоактивних продуктів з поверхні ґрунту, забрудненого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
03.12.2012 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter