Найдовша свічка

Анатолій Бондаренко – один з найвідоміших колекціонерів в Україні. Він колекціонує будинки, квартири, земельні ділянки, авто преміум класу і…церковні ордени. З останньої забаганки особливого зиску немає, лише збитки. Однак з усіх черкаських вірних, що творять хресне знамення в храмах, - свічка Бондаренка – однозначно найдовша…

…Тільки но стало відомо, що сьогодні в Свято-Михайлівському соборі під час служби Бондаренко отримав орден святого Архістратига Михаїла І ступеня.
“Нехай різдвяне світло наповнить наші серця теплом і добром. Нехай наші спільні молитви втіляться в реальність, і ми якнайшвидше зустрінемо день української перемоги! З Різдвом Христовим!”, - зазначив орденоносець.
Найдовша свічка

Орден міському голові вручив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (ПЦУ).

Таких орденів у Бондаренка вже, як гуталіну в кота Матроскіна з Простоквашино.

Понад 2 роки тому - 10 жовтня 2022 року – той же Іона вручив Бондаренку орден святого великомученика Юрія Переможця.
Найдовша свічка

А за 10 днів – 21 жовтня 2022 року - мер Черкас прийняв орден Христа Спасителя з рук почесного патріарха Православної церкви України Філарета.
Найдовша свічка

Особливо зворушливо тепер читається про ще одну церковну нагороду, якою Бондаренко був удостоєний 20 січні 2022 року – за місяць до початку повномасштабної війни. Того дня орден святого апостола Андрія Первозванного очільнику Черкас вручив…митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Феодосій, який зараз має 5 підозр від СБУ за розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Обгрунтування нагородження з боку Феодосія читається сьогодні немов анекдот: « …Вручаючи орден, митрополит Феодосій наголосив, що ця нагорода, одна з найвищих нагород Української Православної Церкви, – не лише свідчення вагомого внеску міського голови Черкас у життя та благополуччя міста та його мешканців, а й особистого внеску Анатолія Бондаренка у розвиток церковно-громадських відносин, які можуть бути добрим прикладом іншим регіонам України».
Найдовша свічка

З часом з’ясувалося, що приклад, який подає Бондаренко «іншим регіонам України» - не завжди може бути добрим. Чи висунув Феодосій мерові вимогу повернути орден Андрія Первозванного після відлучення від церкви?

- Слухай, - запитав гарячим слідом відомого в Черкасах знавця внутрішньоцерковної кухні, - такі ордени у вас що - за чесні очі виписуються?

- Кожен випадок слід розглядати окремо, - відповідає поінформований співрозмовник. – Тут, думаю, достатньо того, що мер …допомагає Церкві. Різними шляхами…Хоча хобі, звісно, - не з дешевих.

В історії існує чимало прикладів, коли колекціонування орденів перетворюється на усепоглинаючу пристрасть.

Якщо Бондаренко почне приймати нагороди ще й від Церкви християн віри Євангельської «Еммануїл», від християн-баптистів, адвентистів, буддістів та кришнаїтів та десятків інших церков, що функціонують в Черкасах– рівень концентрованої святості в його персональному сейфі не зуміє визначити навіть лічильник Гейгера.
Німб та крила після цього з'являються автоматично...

Геннадій Саприкін
25.12.2024 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter