*** ***** або про заборону слова "курносий"

*** ***** або про заборону слова "курносий"...одним з найбільш дивних надбань піздньопутінської росії після 24.02.2022 став "новорусский язик". Після відповідних правок, затверджених держдумою, радбезом та путіним, війну в Україні заборонено називати "війною" на законодавчому рівні. За це передбачена спочатку адміністративна, а в разі повторення - кримінальна відповідальність.

Доходить вже до того, що людей затримують на вулицях за плакат з "*** *****". Поліція вважає, що за сніжинками криється заклик "нєт войнє". Фактично на використання слова "війна" в публічному полі накладено заборону.

З ким після цього можна порівняти останнього російського імператора путіна? Як це не дивно, з імператором Павлом I.

Вони обидва петербуржці, схожі в чомусь зовні. І обидва наприймали в своєму житті чимало чудернацьких рішень, які завдали клопоту підданим.

Павло Петрович намагався зробити зі своєї імперії другу Прусію, одночасно беззастережно воюючи з французькою мовою, культурою (себто, з ідеями Великої французької революції). Нікого не нагадує?

Був ще один, майже кумедний епізод.
*** ***** або про заборону слова "курносий"

Павло I соромився непоказної своєї зовнішності. Зокрема, кирпатого носа. У результаті на всій території Російської імперії було заборонено вживати слово "курносий".

Закінчив своє правління Павло I у ніч проти 12 березня в Михайлівському замку. П'яні заколотники сильно побили августійшу персону, вдарили в скроню табакеркою та для надійності - придушили.

Виводити зі словообігу своєї держави навіть невинне слово "курносий" - погано прикмета для імператора.

Той, що наклав вето на слово "війна", може з'їздити в Михайлівський замок рідного Петербургу, порадитися з небіжчиком. Екскурсоводи Михайлівського замку серйозно розповідають відвідувачам, що дух покійного Павла Петровича часто вештається вночі в коридорах і кімнатах замку.

Не буде спокою сторожам палацу в Геленджику. І аквадискотека не врятує...

Денис Сирцов
27.04.2022 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter