Чому нервує мер Черкас або казус у Лисянці

Чому нервує мер Черкас або казус у ЛисянціКазусна історія сталася перед вихідними на малій батьківщині мера Черкас Анатолія Бондаренка. Київський журналіст Валентин Чернявський приїхав до райцентру разом з оператором. Той почав знімати фасад магазину, власницею якого є Валерія Бондаренко, дружина черкаського мера.

Це страшенно не сподобалося охороні магазину. У жорсткій формі охоронці зажадали від журналістів припинити зйомку й залишити територію. Через кілька хвилин з’явився наряд поліції.

Щоправда, поліцейські не знайшли в діях знімальної групи складу правопорушення. Магазин не є секретним об’єктом, зйомку тут, тим більше з фасаду, може проводити кожен охочий. Інцидент після цього було вичерпано. Чернявський та оператор навіть дружньо поспілкувалися з охоронцями й працівниками магазину, зробили поточні покупки та поїхали далі.
Вже через пару годин Анатолій Бондаренко відреагував на візит Чернявського в Лисянку емоційним постом на Фейсбуці. Зокрема, мер Черкас написав таке: «…Стеження за родиною і втручання в приватне життя є злочином. Як за кримінальним кодексом, так і за законом честі. Ні мені, ні моїй родині нема чого приховувати. Але ті, хто має намір перейти межу перестають бути для мене людьми… Я захищатиму свою родину так само, як захищатиму Черкаси і кожного черкащанина. Затямте це назавжди…»
Чому нервує мер Черкас або казус у Лисянці

Сам Валентин Чернявський пояснює, що проводив зйомку для своєї програми «ЧеЗа». Черговий її випуск буде присвячений бізнесу родини черкаського мера. У Лисянці знімальна група збирала відеоряд для програми. Тому Чернявський не дуже розуміє, чому зйомку фасаду магазину дружини в Лисянці Анатолій Бондаренко розцінив як «стеження» за його родиною.

Чому рознервувався мер Черкас? Логічно припустити, що причина може критися в телефонному розіграші, до якого нещодавно вдався журналіст Чернявський. У січні 2020 року Валентин зателефонував мерові, представився «менеджером Всеукраїнського конкурсу «Людина року» Сергієм Плиткою» та запропонував Бондаренку «зробити додаткові внески», якщо він бажає стати переможцем в номінації «Мер року». Тоді Бондаренко не зрозумів, що його розігрують, та пообіцяв «менеджеру Плитці», що «вирішить усі питання».

Там де Чернявський – там провокація…Так міг подумати Бондаренко.

Слід зазначити, що знімальна група не порушувала ні чинного українського законодавства, ні згаданого Бондаренком «закону честі» (щоправда, такого закону Верховна Рада України поки що не ухвалювала). Громадяни України та виборці міста Черкаси мають право знати про життя, думки, звички, бізнес людини, якій довірено розпоряджатися значними коштами бюджету міста Черкаси. Чим більше такої інформації буде у відкритому інформаційному доступі, тим виваженішим буде голосування людей на виборах 25 жовтня.

Будь-яка публічна особа, йдучи у велику політику, апріорі погоджується з тим, що його життя буде перебувати під пильним контролем громадянського суспільства та журналістів.

Тому погрози, до яких вдався мер Черкас проти знімальної групи, - неприпустимі в демократичній країні. І можуть бути ознакою того, що Бондаренку є що приховувати від людських очей…

Кіндрат Булавін
06.10.2020 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter